Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ebéd után fogselymet is...

Ebéd után fogselymet is használtam, egyik fogközömnél véres lett a fogselyem. (? )

Figyelt kérdés

Ez előfordult egyszer már, kb 2 hónapja, de nem fáj, sima fogmosásnál nem vérzik, meg amúgy sem, csak fogselymezéskor, olyankor is csak 2havonta (összesen 2x). Ezzel elmehetek fogorvoshoz, vagy mit tegyek?

Egyébként rendszeresen használok fogselymet.

Köszi


2010. nov. 14. 13:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel nem kell orvoshoz menned ha más panaszod nicsen, persze az éve ellenőzést nem árt mindig megejteni. A gond az mikor használsz fogselymet és vérzik, hogy erősebben használod, mint amikor nem vérzik. Nekem is szokott így lenni. Egyszerűen megvágod az ínyed. Vigyázz vele, mert akkor könnyebben becsúszik a fogaid közé. Ha mindig vigyázol, akkor nem lesz ilyen gond. Remélhetőleg csak ennyi neked is a megoldás.
2010. nov. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi. Csak azért gondoltam, hogy valami baj van, mert 2 hónapja is ugyanennél volt véres. De igazad lehet, most majd figyelek rá. Köszönöm.
2010. nov. 14. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem elmehetsz vele, mert lehet, hogy van ott egy pici fogkő, akár az íny alatt is.

Normál esetben nem kellene véreznie, még ha megcsúszik a fogselyem, akkor sem. Szóval picit be van gyulladva ott az ínyed (ami ugye általában a fogkőtől van).

Irány a doki, 6 havonta úgyis illik meglátogatni. :)

2010. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Neked is köszi :)

Évente járok kontrollra, fogkövet is évente szedi le, de mindig mosolyog, mert alig van fogkövem (ő azt mondja). Év elején lesz esedékes a következő, csak nem tudom, ha esetleg mégis baj van, mennyit romlik addig. De lehet, hogy tényleg csak a fogselyemmel sértettem meg, fogalmam sincs.

2010. nov. 14. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!