Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog miatti ínyproblé...

Bölcsességfog miatti ínyprobléma miatt alig tudom kinyitni a számat - normális?

Figyelt kérdés

Jobb alsó bölcsességfogam nő, már félig kint van, de eléggé szenvedek vele. Az íny még kicsit "lifeg" fölötte, mindig ráharapok, be is lehet gyulladva, mert eléggé fáj már az egész rész ott a számban. És ami elég fura, hogy alig tudom kinyitni a számat, hogy egy falatot rendesen bekaphassak. Olvastam valahol, hogy szájzár alakulhat ki hasonló problémáktól - ez vezethet vajon oda is? Vagy az nem ilyen fokozatosan, hanem hirtelen következne be?


Fogorvoshoz 1 hét múlvára kaptam időpontot, addig vhogy ki kéne bírnom... Fertőtlenítem, ecsetelem, hogy vmit segítsek a dolgon, de nem sokat segít.


2011. ápr. 6. 10:07
 1/4 anonim ***** válasza:
Normális. Bírd ki valahogy, amíg eljutsz az orvoshoz. Finoman megpróbálhatsz a mutató- és hüvelykujjaddal ilyen csipesszerű tartásban az elülső fogaid közé nyúlni és óvatosan nyitogatni, tornáztatni az állkapcsod, de csak finoman. Ha nagyon nem megy, ne erőltesd.
2011. ápr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Fog ez még rosszabbodni is vajon?
2011. ápr. 6. 10:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lesz annyira vészes, az enyémeket mindkét oldalon kivették egyszerre, és utána sem kaptam szájzárat. Akkor mondták, hogy ezzel a nyitogatós technikával próbáljam edzeni, hogy ne álljon be teljesen.
2011. ápr. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nekem a doki a fogakat félig eltakaró bőrt beinjekciózta és levágta a fogról. Magyarul "Kicsomagolta" a fogakat. Ezt azért tette, hogy ne szoruljon alá semmi és így nem romlik el mire kinő.


24/N

2011. ápr. 11. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!