Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Már 9 napja voltam fogorvosnál...

Már 9 napja voltam fogorvosnál, fogat fúrtak injekcióval, az érzéstelenítő hatása a mai napig nem ment ki, duzzadt az innyem alatt, mi a véleményetek róla? Ki kell mennem a szájsebészetre az ideg doki szerint.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 6. 17:13
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem is, bár én nem vagyok doki, és csak középfokú végzettségem van

szerintem várj valakire aki 4 általánossal megmondja, és arra hallgass, bár az lehet gépelni sem tud

2011. ápr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem az lett volna a kérdésem, hogy menjek szájsebészhez, vagy sem, szeretném tudni,hogy volt-e hasonló problémája valakinek, és mi volt a kimenetele.
2011. ápr. 6. 18:33
 3/5 istvan33lenart ***** válasza:
a fogászatban artikain és lidokain alapanyagú érzéstelenitőket használnak, az artikain adrenalinnal kevert formában 6 óra után teljesen elveszti hatását, a lidokain hamarabb, ha alsó fogad kezelték , az injekció beadásakor elméletileg megsérülhetett a n. maxillaris (az alsó fogivet beidegző ideg), ez okozhat átmeneti érzés kiesést és zsibbadás érzést is, foginy duzzanatot nem. ha felsőről van szó akkor nincs tippem. a szájsebészeten majd megmondják a teendőket.
2011. ápr. 7. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem teljesen ugyan ez volt a helyzet, mert nekem a bölcsesség fogamat műtötték ki szájsebészeten. És közben megsértettek egy ideget. (Úgy tudom ez injekció beadása közben is előfordulhat.) Ez két hete volt és azóta zsibbad a nyelvem és az arcom is olyan furcsa tompa belül. Nagyon idegesítő érzés bár most már talán kicsit enyhült. És a szájsebészeten azt mondták hogy a gyógyulási folyamat nagyon sokáig eltarthat 2-3 hónap de akár két év is lehet. (nem akarlak elkeseríteni lehet nálad nem is ez a helyzet, meg persze attól is függ hogy mennyire sérült az ideg) Én is úgy tudom hogy ez csak alsó fognál lehetséges. Milgamma szedését javasolták három hónapig majd három hónap szünet után újabb három hónapig akkor is ha már nem zsibbad. Szóval szerintem azért menj vissza az orvoshoz az a biztos.
2011. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 istvan33lenart ***** válasza:
Bocs, egy bődületes ökörséget irtam az eloző válaszomban azt irtam az alsó állcsontot a n. maxillaris idegzik be, a n. mandibularis helyett, különben a többi jó ott fordulhat elő csak az ideg sérülése a felső fogak esetében kizárt.
2011. ápr. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!