Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » FOGORVOSNÁL hogyan küzdjük le...

FOGORVOSNÁL hogyan küzdjük le félelmeinket? Több lent

Figyelt kérdés

Bevált tippeket, javaslatokat szeretnék, mert ha pl. a fogorvosi székbe kerülök, mindig rámjön a hányiger, ideges vagyok. Nektek mi vált be hasonló helyzetben?


Kérem, hogy csak ÉRTELMES válaszolók írjanak.


2011. ápr. 16. 15:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Megkérem az asszisztensnőt, hogy miközben egyik kezével a fejemet tartja, a másikkal fogja a kezem. Így nekem nagyobb a biztonságérzetem, hiszen a szorításomból érzi, hogy ha fáj, és szól a dokinak, hogy álljon le.

Te is próbálj meg egy hasonló módszert kialkudni, mert sokat segít.

2011. ápr. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A fogorvostól való félelem már idejét múlta. A korszerű technikák, és anyagok révén a fogászati beavatkozás nem okvetlenül fájdalmas. Keress olyan fogorvost, aki megérti a félelmeidet, és a kezelés előtt pontosan elmagyarázza, mit fog csinálni. A fogászati székbe ülve úgy győzheted le az idegességedet,ha mélyeket lélegzel, vagy másra koncentrálsz, pl. 100-tól visszafelé számolsz. Vigyél magaddal sétáló magnót, hogy a zene elnyomja a fúró hangját. Ha hajlamos vagy a pánikra, állapodj meg a fogorvossal valamilyen kézjelzésben, amellyel tudatára adhatod, hogy feszült idegállapotba kerültél, és hagyja abba egy pillanatra a kezelést. Ha megnyugodtál, folytathatjátok.
2011. ápr. 16. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Tudom amúgy, hogy nem fáj, nem is erről van szó, csak 6-8 évesen anno kifogtam pár kezdő fogorvost és gondolom hogy annak a kellemetlen emlékei még mindig megmaradtak.
2011. ápr. 16. 16:07
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem ez úgy ment, hogy egy időben annyit jártam a fogorvoshoz, hogy megszoktam, és pár év alatt elmúlt a félelem. De azért ne csináld utánam, annyira nem volt jó. Most már nem érdekel. Tudom, hogy másoknak sokkal komolyabb és nagyobb fájdalommal járó betegségeik vannak, mint egy fogszuvasodás, és örülök, hogy az enyémet pár perc fájdalom árán javítani lehet.
2011. ápr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Darcy01 ***** válasza:

Én azt javasolnám, hogy legalább fél évente menj el fogorvoshoz általános vizsgálatra. (ez egyébként is javasolt). Mivel nincs panaszod, nem fog csinálni semmit, csak belenéz a szádba és azt mondja, hogy minden rendben van, jöjjön fél év múlva.

Ezek a pozitív élmények szerintem segíthetnek leküzdeni a félelmeidet:-)

2011. ápr. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!