Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogmosásnál hallottatok...

Fogmosásnál hallottatok ilyenről, hogy evés/tejivás után 15-20 percig nem szabad fogat mosni, mert ilyenkor puhább a zománc réteg és a fogmosással felsértjük?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 23. 21:56
 1/7 anonim válasza:
100%

Hát persze.

Semmit nem szabad fogyasztani közvetlenül fogmosás előtt, ami savas.

Ide tartoznak a gyümölcsök, gyümölcslevek, joghurtok, tea.

Nagyon sok embernek emiatt romlanak a fogai.

2011. ápr. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az esti, lefekvés előtti fogmosást most tesszük az utolsó tej utánra. Mennyi szünetet tartsak a 2 között?

Köszi.

2011. ápr. 23. 22:35
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, ez igy van!

Savasabb, savanyúbb ételek után sem szabad egyből megmosni állitólag! Pl citrom után!

2011. ápr. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
én erre sosem figyeltem, bár nem is valami jók a fogaim :(
2011. ápr. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sajnos sose láttam erről még semmiféle tanulmányt (örülnék, ha valaki mutatna egyet), de nekem az tűnik logikusnak, hogy attól puhul meg a zománc, ha savas a kémhatás a szádban. Ha citromot eszel, akkor azonnal savas lesz, meg kell várni, amíg ez elmúlik (mondjuk ha kiöblíted a szád, akkor viszonylag hamar el is múlik). A tejtől viszont nem lesz azonnal savas, de a tej maradványai 5-10 perc alatt megsavanyodnak a szádban. Ez alapján én azt gondolom, hogy a tej után vagy rögtön moss fogat, vagy rögtön öblítsd ki a szád, és utána bármikor, vagy várd meg, amíg a savanyú tej íz elmúlik. De tényleg örülnék, ha valaki mutatna egy linket valami női magazinnál komolyabb szintű cikkre.
2011. ápr. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Első vagyok.

Sajnos tudományos cikkel nem tudok szolgálni, nekem a fogorvosom mondta. Állítólag nekem azért van fognyaki kopásom, mert régebben erre nem figyeltem oda.

Vagyis savasat ettem vagy ittam fogmosás előtt, és ez megpuhította a fogzománcot, így a fogkefével szépen ledörzsöltem a fogzománcot.

2011. ápr. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ahaaa az nekem is van. Annyira fájt már a végén, hogy be kellett tömni. Vagyis egy vékony réteg fehér tömést felkentek arra a részre ahol nem védte zománc az idegeket. Semmi nem látszik szerencsére belőle és azóta nem is fáj.

Nekem a fogorvosom azt mondta, hogy "lemostam az ínyt a fogamról" a túl erős sikálással. Azóta próbálom kevésbé rányomni, csak lazán.


Szegény kisfiammal próbáljuk kivárnia 15 perceket tej után, de mire végre utána megmossuk a fogát és letesszük aludni, addigra elfelejti, hogy ivott már tejet és újra kéri. De sebaj Majd belejövünk.

2011. ápr. 27. 17:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!