Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzót ennyi idősen?

Fogszabályzót ennyi idősen?

Figyelt kérdés
20 éves múltam, majdnem 21. Eddig iskolafogászatra jártam, de ott nem mondtak semmit. Meg bunkók is voltak. Alig várták, hogy elmenjenek az emberek és egész nap kint cigiztek. Ma voltam először egy rendes fogdokinál. Ő nagyon kedves és aranyos volt velem. Mondta, hogy van olyan fogam, ami most kezd kinőni, mert a másiktól nem tudott (de könyörgöm ezt a suliorvos mért nem mondta). Azt javasolja, hogy menjek fogszabályzásra. Tudom, hogy nem olcsó, ezzel nincs gond. Suli mellett dolgozom. De nem ciki ez így ennyi idősen? És meddig van fent kb.?
2011. ápr. 27. 09:57
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Bármilyen korban lehet szabályozni. Igaz, akármilyet rakatsz fel, annak fent kell lennie 1,5-2 évig. De már vannak láthatatlanok, vagy rejtettek. A láthatatlan drágább sokkal. Sajnos 18 éves kor felett már nem jár a 90%-os TB támogatás a fogszabályzóra, szóval sokba fog kerülni.
2011. ápr. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Nem lesz olcsó mulatság, mert nagykorú vagy (nekem 2000 Ft/alkalom volt, és: "Panasz, bánat? Nincs, kész vagyunk."

Szakközépben végig hordtam, 5 évig, 20 voltam, mikor levették, nekem nem volt ciki és végre rendesen állnak a fogaim!


25/L

2011. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
AZt tudom, hogy egyáltalán nem olcsó! :S
2011. ápr. 27. 10:10
 4/15 anonim ***** válasza:

drága dolog, nekem 200 E Ft. +2500 minden alkalom, amikor a doki megnézi. kb. 2,5 évig marad fent, két fogat húztak is. de megéri, már most sokkal szebbek a fogaim.


persze gondolom sok múlik azon is, most milyen a fogsorod? (nekem nagyon össze-vissza állt)


27/L

2011. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nekem annyira nem állnak össze-vissza. Néztem neten egy jó helyet! :) Viszonylag jók az árak is! :) Majd megérdeklődöm!
2011. ápr. 27. 10:18
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem 150/ állkapocs volt ezelőtt 2,5 éve, ráadásul fém.

Havonta 5000 Ft.

Nekem még mindig fent van, most vagyok 21.

2011. ápr. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Utolsónak!

Jesszusom, te hol csináltattad? :D

Én már konzultáltam egy fogszabályzós doktornővel. Esztétikus, azaz nem fém egy állkapocs 73000Ft + 3500Ft egy vizsgálat! :D Lehet, hogy szerencsés vagyok? :D

2011. ápr. 27. 13:24
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező: igen, nagyon szerencsés vagy :)

Nekem TB-vel került a fém fogszabim 26ezerbe. (De még én is szerencsés voltam :)

2011. ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

:)

Akkor jó nekünk! :)

2011. ápr. 27. 14:56
 10/15 Bozsikrisz válasza:

tavaly január óta van fogszabim, elvileg még 3 napig:)

minifém, 150 ezer volt a készülékek ára (mindkét ívre, tehát összesen ennyi) a kezelések pedig 2-6 ezer között vannak, attól függően, hogy mit csinált a doki.


26/L - aki szerinte nem hogy nem ciki, hanem menő a fogszabályzó:)

2011. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!