Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabalyzosok! Miert nem...

Fogszabalyzosok! Miert nem szabad chipset ennunk? Miben zavarja meg a fogszabalyzot?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a chipset es nem ertem miert nem szabad ennem,ha van fogszabalyzom...megmagyaraznatok kerlek pontosoan miert nem szabad?
2011. okt. 7. 11:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

én nem ettem még chipset mióta fogszabim van (1 éve), de sosem hallottam, hogy nem szabad! mindent eszek, amit fizikailag tudok (ami nem fáj :D) és néha rágózok is. eddig még semmitől sem volt gondom a fogszabival.


27/L

2011. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Én mindent ettem vele, és nem történt semmi gond.
2011. okt. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
86%

Attól függ, hogy mien fajta.

Nekem például olyan ,,innyre tapadós" van. Én azza csak inni tudok, mert beragad a maradék. Fujj!

Másik fajta még nekem nem volt.

2011. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat:) nekem fem allando fogszabim van..a doki azt mondta hogy nem szabad chipset ennem,de en ettem es nem tortent semmi:) gondoltam hogy a fogak elhelyezkedeset zavarna meg:P
2011. okt. 10. 09:06
 5/13 anonim ***** válasza:
66%
Ha fogszabályozó nélkül, simán elmész fogorvoshoz, akkor is azzal kezd az orvos, hogy kitisztít bizonyos helyeket, ahová a fogkefe nem ér el. Gondolj bele. Eleve van/lehet olyan hely a szádban, ahol lerakódnak dolgok, erre a fogszabályozó csak rátesz egy lapáttal. Mondanám, hogy chips evés után egyből moss fogat, de igazából az is kevés lehet. Legközelebb, mikor mész a fogdokidhoz, tudni fogja, hogy nem fogadtad meg a tanácsát.
2011. okt. 11. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%
ilyeneket nekem is mondott anno a fogorvos, pl. csokit se ehettem volna (két és fél évig, valószínű:D) meg kábé semmit, ami nem teljesen egészséges. általában nem foglalkoztam vele, már 5 éve nincs fogszabályzóm, és minden fogorvos csak dicsér, hogy milyen egészségesek a fogaim, pedig én semmi extrát nem tettem az ügy érdekében (se amíg fogszabályzóm volt, se most). szóval szerintem néhanapján nem történik katasztrófa, ha ilyesmit eszel. esetleg szájzuhanyt használhatsz, ha van, de nem muszáj...
2011. okt. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%
Én eszek chipset fogszabályzóval és semmi bajom nem lesz tőle. Ha fogszabályzóhoz való fogkeféd van (legjobb ha elektromos) akkor meg tudod mosni normálisan a fogad és nem ragad bele, de szerintem a hagyományos fogkefe is megteszi
2011. okt. 11. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Én mindent eszek fogszabályzóval, maximum csak olyan kemény dolgokat nem, mint az alma, vagy a répa, amit el kell harapni.

Ezeket késsel elvagdosom.

Ezektől lejöhetnek a gumik, vagy kimozdulhat a drót.

2011. okt. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Nekem porcelán fogszabályzóm van, és jött már le brekett attól, hogy ropit ettem... Valószínűleg ez a baj a chipsszel is. Pedig súlyos ropifüggő vagyok :(
2011. okt. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
koszi a valaszokat..kedves utolso,en is ropifuggo vagyok!!! en mar ettem chipset,de nem tortent semmi:P
2011. okt. 12. 10:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!