Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Rühellek fogatmosni gyerekkoro...

Rühellek fogatmosni gyerekkorom óta, csak azért mosom mert muszáj, kötelező dolognak tartom (Az ápoltság miatt is). Mi lehetne a megoldás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Változatosan mosom a fogamat(Reggel,Délután,Este 1-2x) de egyszerűen ki nem állhatom hogy szétmarja a számat a fogkrém vagy semminek sincs íze utánna.Amelyik pedig nem olyan erőteljes,annak szinte nincs is hatása 1órára rá ugyanúgy rossz lesz a lehelletem.Valamikor már a sikálástól falramászok.Nemtudom miért lehet ez... Mindíg hatalmas útálattal mosok fogat,ennek ellenére tisztességesen csinálom friss marad a lehelletem több órákon át,és nem is lepedékes a fogam.Nincs valami ezt kiváltó praktika ami ugyanennyire hatásos? Csak a kefe és a fogkrém?
2011. máj. 4. 13:32
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Azt nem értem én sem, hogy miért utálod ennyire. Túlzás, hogy én szeretném, de elvagyok vele. ^-^ Sokszor csak lustaság miatt nehéz kimenni. Nem pont a kérdésre fogok válaszolni, de adok tanácsokat. Ne mosd meg annyiszor a fogaidat. Főleg akkor, ha még eszel és iszol. Értelmetlen, ráadásul a sok fogmosással ellenkező hatást váltasz ki, mert roncsolja a fogakat. Én napközben általában csak mákos tészta után szoktam fogat mosni, de akkor is csak annyira, hogy ne zavarjon a mák. ^-^ Elég megmosni alvás előtt és után. Utána, az első étkezés előtt nem is kell alaposan, csak azért kell, hogy tiszta szájjal álljunk neki enni. ^-^ Alaposan öblítsd ki a szádat meleg vízzel, akkor nem marad benne fogkrém. (Ez alap dolog lenne. Bocsi, ha ezt vágod, de a bevezetődből nem ez szűrhető le.) A lehellet ellen maximum rágót tudok mondani. Mindezektől függetlenül javaslom a szájvizet, amit leginkább az alvás előtti fogmosás végeztével kell alkalmazni. Remélem, hogy nem veszed sértésnek a tanácsaimat.
2011. máj. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!


Én is utálok fogat mosni, de muszáj. Mivel pedig anyukámnak erős ínysorvadása van, és én is hajlandóságot mutatok rá sajnos, ezért egészségesen fognak kihullani...

De akkor is muszáj. Régen undorodtam a habtól, nem is vizeztem be a fogkefét, de ma már odafigyelek, és már nem is öklendezek annyit :)).

Nagyon erős a garatreflexem, ezért reggel nem is tudom megmosni. Fogröntgent is csak nyolcadszorra tudtak nekem csinálni, a doki már tiszta ideg volt :)).


Valahogy próbáld meg elviselni, vagy rágcsálj almafaágat, mint az afrikaiak!

2011. máj. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát a gyakoriságból nem úgy tünik mintha utálnál fogat mosni. Ennyiszer még az se mos aki imád. Én utálok, heti 1x mosom. De még sokszor azt is kihagyom. Semmi baja nincs a fogaimnak. Ez megint olyan hogy ki mit örökölt van a szomszédomban egy 88 éves bácsika soha életében nem mosott fogat mégis az összes foga megvan ráadásul teljesen egészségesek, fehérek. Más meg moshatja napi 100x akkor is elromlanak neki.

Hát ha ennyire utálsz fogat mosni akkor szerintem az első amit mindenki tesz hogy radikálisan lecsökkenti az utált tevékenységet. Vegyél inkább egy elektromos fogkefét, vagy nem tudom! Finomabb fogkrémet..

Én azért sem mosom szivesen mert elállóak és nem tudok hozzáférni hiába mosom őket nem lesznek tisztábbak, ha colgate reklám fogaim lennének biztos imádnék fogat mosni. A fogkrém izét pedig kifejezetten birom, bár volt néha olyan amelyik még a heti 1x is képes volt lecsökenteni olyan borzalmas ize volt..

2011. máj. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én is gyerekkoromban 2-3 havonta mostam és semmi baja nem volt a fogaimnak eggyet értek azzal hogy ki mit örököl
2014. júl. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Elvileg van egy olyan kutatás hogyha zuhanyzás közben folyton a fogaidra irányítod a melegvizet akkor az olyan hatásos mint a fogmosás
2014. júl. 11. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!