Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog kihúzva,...

Bölcsesség fog kihúzva, mellette lévő rágó fog probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hétfőn kihúzták a jobb felső bölcsesség fogamat, mert fájt. Szuvas is volt és tört szanaszét. Viszonylag "könnyen" kijött... Nagyon hátul volt, az elötte lévő rágó fogamat teljesen kitolta a helyéről, gyakran a szám belső felét is bántotta/bántja.

Na most vissza mentem a fogorvoshoz, mivel tegnap este óta sajgott az a rágóm és nyelvvel ill. ujjal éreztem, hogy hátulról , azaz ahol hozzáért a bölcsesség fogam ott lyukas - szuvas.

Hitetlenkedett a doki , de igazam lett.

Lefaragta, tehát a fog majdnem fele hiányzik, nagyon mélyre faragott már ugráltam hiába adott rá sprét is..

Közölte, hogy jövőhéten menjek vissza, egy kis anyagi vonzata lesz ugyan (19e), de koronát tesz rá.

Na most, a korona a fog tetejét védené, nekem meg ugye hiányzik alapból a fele hátulról. Tehát az szabadon marad? mi értelme akkor?? ugyanúgy tönkremegy pár hét/hónap alatt. Jól gondolom?

Felesleges 19e-m sincs, és szenvedni se akarok...

Hozzá teszem 18 hetes kismama is vagyok... :(

Mit tanácsoltok?


2011. máj. 5. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:

ha a gyökér és a fognyak ép, jó állapotú, akkor érdemes a koronára áldozni. csak a bölcsességfogad nyomta, és ott sérülhetett a fogad.

a koronához amúgy is lecsiszolnak a fogból, nyilván látja a doki, hogy a megmaradt rész alkalmas koronára.

ne mondj le a saját rágófogadról,mert koronával is a sajátod marad.

egy kihúzott fogat sokkal nehezebb (és drágább) pótolni.

nekem 20 éves porcelán koronám van néhány, és kopp-kopp..

kiválóan működnek.

2011. máj. 5. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de nem felül van a baj, hanem oldalt. mármint a fog hátsó oldala nem jobb vagy bal.
2011. máj. 5. 11:07
 3/9 anonim ***** válasza:

A koronához nincsmásra szükség mint ép gyökérre és és némi fognyakra. ez neked megvan. Mivel a fele hiányzik ezért nem elég a sima tömés (hogy tömésanyaggal pótolja ahiányzó részt) mert az újra és újra letörne, hiszen nincs ami megtámassza. Így kapsz egy koronát, amit ráültetnek a gyökérre és a megmaradt fognyakra.

Egy korona olyan mint egy egész fog. Mint egy kupola. tehát "hátul" is lesz fogad

2011. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
gyökér - ideg megmarad? nem lesz alatta gond? Tehát begyulladás stb? :(
2011. máj. 5. 11:21
 5/9 anonim ***** válasza:

Látod, már ketten mondjuk,hogy ne húzasd ki, bízz a fogorvosban, megmenti a fogadat.

ha kihúzatod, csak inplantátummal vagy még másik két fog lecsiszolásával, híddal tudják megcsinálni.

ezek ára pedig már nagyon nagyon húzós.

2011. máj. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ha sok megvan a fognyakból akkor meg lehet hagyni a gyökeret. Ha nincs, akkor a korona rögzítéséhez egy fém stiftet kell tenni a gyökércsatornába,tehát akkor gyökérkezelés. Ezt a doki tudja eldönteni, látva a fogat és hogy milyen távol vana szuvasodás a gyökércsatornától.

tippelve, ha 19. ezret mondott, akkor nem lesz gyökérkezelés

2011. máj. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

igen, gyökér, ideg megmarad, de az fog későbbi állapota

sem rajtad, sem az orvoson nem múlik.

mondom, nekem 20 évesek.

ha Neked is 20 év múlva sem lesz gondod vele, akkor nincs mitől félned.

üdv.

2011. máj. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!


még annyi érdekelne, hogy az hogy porladt szét a bölcsességem és ez is porlad-törik, nem lesz gond ha feltetetem?

mert ugye az alatt is tönkremehet ugyanúgy.

2011. máj. 5. 13:09
 9/9 anonim ***** válasza:

a porladó részt lecsiszolja,lekezeli valamivel és arra a teljesen előkészített fogcsonkra helyezi majd a koronát.de előtte, még az előkészített fogról viaszmintát készít,hogy a fogtechnikus annak alapján tökéletesen készíthesse el a palástot.

ne izgulj, nem fáj és hosszú ideig nyugodt lehetsz,hogy van egy jó rágófogad.

mivel leghátul van, még a nyelveddel sem fogod piszkálni, így pár nap alatt teljesen megszokod.

üdv

2011. máj. 5. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!