Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Bölcsesség fog kihúzva,...

Bölcsesség fog kihúzva, mellette lévő rágó fog probléma? (18+4hkm)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hétfőn kihúzták a jobb felső bölcsesség fogamat, mert fájt. Szuvas is volt és tört szanaszét. Viszonylag "könnyen" kijött... Nagyon hátul volt, az elötte lévő rágó fogamat teljesen kitolta a helyéről, gyakran a szám belső felét is bántotta/bántja. Tehát nem is zár jól az alsó rágóval.

Na most vissza mentem a fogorvoshoz, mivel tegnap este óta sajgott az a rágóm és nyelvvel ill. ujjal éreztem, hogy hátulról , azaz ahol hozzáért a bölcsesség fogam ott lyukas - szuvas.

Hitetlenkedett a doki , de igazam lett.

Lefaragta, tehát a fog majdnem fele hiányzik, nagyon mélyre faragott már ugráltam hiába adott rá sprét is..

Közölte, hogy jövőhéten menjek vissza, egy kis anyagi vonzata lesz ugyan (19e), de koronát tesz rá.

A bölcsesség fogam amit kihúzott ripityre tört ahogy megpróbálta megfogni, itthon pedig szintén darabjaira mállott lényegében, ahogy megvizsgáltam.

Tegnapelött a rágómból is hullott pár db éjszaka alvás közben.. ébredésnél ropogtam rendesen, mire megtaláltam a fogam darabjait..

Kérdésem, tetessek koronát?

Nagyszüleim szerint ne, mert tovább fog az alatt is romlani a fogam hiába takarítja le a szuvas részt illetve mert el fog porladni. Mindenkinek ilyen amugy a foga a családban. :(

Apum azt mondja, hallgassak a dokira, de elötte hívjam fel a figyelmét arra, hogy ugye kifele dől a fogam, van e így is értelme, mert nem is zár jól, illetve a bölcsességfog hiánya miatt el fog csúszni és akkor bajok lehetnek?!

Édesanyám szintúgy azt mondta, hogy huzassam azonnal mert utána gyulladtan csak rosszabb lesz..

Igen, feltettem odaát a száj-fogak részben is a kérdést, de most hozzá írtam amilyen véleményeket a családból kaptam. :(

Továbbra is tanácstalan vagyok..

18+4h km.

Hozzá tenném még, hogy ama rágó fog alján fognyaki szuvasodás is van, tehát nagyon tanácstalan vagyok :(


2011. máj. 5. 15:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Gyökérkezelést javasolt az orvos?
2011. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Rövid leszek: én kihúzatnám.
2011. máj. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

nem.

szuri + faragás és ráhúzná.

ennyit mondott.

2011. máj. 5. 15:10
 4/13 A kérdező kommentje:

én is a húzás mellett vagyok.

de félek is.

:(

2011. máj. 5. 15:15
 5/13 anonim ***** válasza:

hát nem egyszerű...

mindenképpen megnézetném egy másik dokival is. Ha a bölcsi fogad porlott, annak oka, hogy nagyon szuvas volt, illetve a szerkezete sem megfelelő (pl kálcium, fluorid hiány)

Azt tudnod kell, hogy manapság már az is elég, ha a gyökér ép, akkor arra is tudnak csapos fog felépítést csinálni. Egy fém csap (pöcök) kerül a gyökérbe, ami onnan kilóg, azt felépítik, és arra kerülhet korona. De ehhez mondjuk érdemes lenne megnézni rtg-nel (amit ugye most nem lehet), hogy milyen a gyökér formája, állapota. szerintem mindenképp nézesd meg egy másik dokival is.


[link]

Esetleg ezt nézd meg. Ha írsz privit, ajánlok dokit is.

Ha vidéki vagy, akkor nem túl praktikus.

(fog. assz.)

2011. máj. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy ne félj!!! Gyulladást ne kockáztass, én ezért írtam, hogy inkább húzass! (Első voltam.)
2011. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is kihuzatnám! Nekem is nagyon rosszak a fogaim, a lehátsó fogamat már kihúzták,most az előtte lévőt gyökérkezelik,de én azt is ki akartam huzatni,mert megmondta doki is meg tudom is,hogy hiába tömik a fogaimat pár hónapra rá kilyukad a tömés mellett.
2011. máj. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Első vagyok: ne húzasd ki. Kérdezd meg a dokit, gyökérkezelné-e, ha úgy teszik rá a koronát, már fájni sem fog. De ha még ez sem menne, ott erezekálás lehetősége. Mikor én terhes voltam, nekem is húztak egy bölcsességfogat, a fogorvosom hívta a nőgyógyászomat, érzéstelenítheti-e így. Azt mondta, nyugodtan. Tehát még szenvedned sem kell a beavatkozás miatt.
2011. máj. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

kedves utolsó!

Mit értesz rezekálás alatt?

2011. máj. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
vidéki vagyok.
2011. máj. 5. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!