Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mi a véleményetek erről,...

Mi a véleményetek erről, szerintetek érdemes kipróbálni, szerintetek beválna vagy csak kamu?

Figyelt kérdés
[link]
2011. máj. 10. 21:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Szia,

meg nem hasznaltam, igy nem ismerem, de engedd meg hogy keretlenul a sajat tapasztalatomat megosszam veled.


Foghuzas utan 3%os hidrogen peroxiddal kezdtem el oblogetni, fertotlenites celjabol. Ugy rakaptam, hogy hetente 3x-4x estenkent fogmosas utan ezzel oblogettem.

Mikor talalkoztam egy regi ismerossen (aki mar honapok ota nem latott) felkialtott, h Te jo eg, mifele hollywoodi csodaszert hasznaltal, mert irto feherek a fogaid. :) Igazabol en eszre sem vettem, csak mikor mas felhivta ra a figyelmem, jottem ra, hogy tenyleg veszett feherek lettek a fogaim. Annyira, hogy egy gyerekkori elso tomest ki kellett csereltetnem, mert a fog korulotte feher lett, a tomes pedig maradt ugyanolyan szinu. A fogorvos is megjegyezte, h a H2O2 tenyleg hatasos es teljesen artalmatlan (csak ne nyeld le). A tomest pedig a letezo legfeherebb tomito anyaggal cserelte ki es kozolte, hogy a fogaim elertek termeszetes feherseguk csucsat! :)


Szerintem par szaz forintbol vehetsz egy liter H2O2-t, estenkent oblogetsz vele, ugy mint egy hagyomanyos szajvizzel, majd 1-2 het mulva hasonlitsd ossze az eredmenyt. Ehhez jo, ha mondjuk csinalsz egy fotot a mostani mosolyodrol.


Ha nem valik be, akkor meg mindig elkolthetsz tobb ezer forintot erre az Ionic csodaizere.


(a H2O2 amellett hogy feherit, megoli a bacikat, amik a szuvasodast okozzak!)

2011. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Kösz az 1. választ :), de amugy H2O2-t hol lehet venni, patikában? Kipróbálom:) És ez a neve a terméknek hogy H2O2?
2011. máj. 10. 22:00
 3/19 anonim ***** válasza:
Hidrogén-peroxidnak hívják, és a kémiai képlete a H2O2, ugyanis két hidrogénből és két oxigénből áll. A szőkéket is ezzel szőkítik. De töményen elég durva, amit csinál, mindenképp figyelj a pontos hígításra. Bár lehet, hogy töményen ki se adják.
2011. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
És ezt patikában adják? És nekem kell higítanom?
2011. máj. 10. 22:21
 5/19 anonim ***** válasza:

A gyogyszertaros neninek szolj, hogy adjon 3%os hidrogen peroxidot, ha nincs nekik, akkor keverjek ki.

Jobb igy, mint otthon kiserleteztgetni a nagyobb %-ossal, amit amugy kaphatsz a fodrasz kellekesnel (aszem 6%osat arulnak)

2011. máj. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oké, kösz:)
2011. máj. 11. 08:44
 7/19 A kérdező kommentje:
Mennyibe kerül?
2011. máj. 11. 08:46
 8/19 A kérdező kommentje:
Most voltam a patikában, recept nélkül nem adnak, elmegyek a fogorvoshoz és kérek tőle valami tanácsot....
2011. máj. 11. 09:42
 9/19 anonim ***** válasza:

Probald fodraszkellekesnel. Ha ok csak magasabb %osat arulnak, kerdezd meg tudnak-e segiteni a le-higitasaban. Esetleg kerdezd meg a kemia tanarodat, hogy sugjon, hogyan lehet xy%osbol 3%osat csinalni. De megkerdezheted a fogorvost is, hatha fel tud irni receptet ra es akkor a gyogyszertarban adnak.


A baj csak az, es ezt a fogorvosom mondta (eleg joban vagyunk ezert volt oszinte), hogy a hidrogen peroxid olcsobb mint ezek a halivudi csodaszerek es azon nem keres senki, hogy egyszeru, mezei H2O2-t ajanlgatnak az embereknek, ezert utkozhetsz akadalyokba a beszerzesevel. Viszont ha ezreket akarnal kolteni ilyen-olyan modszerekre, tutti mindenki segitokeszebb lenne.


Tudtad peldaul, hogy a szervezet a huvelyben is allit elo H2O2-t? Ezzel vedekezik a korokozok ellen.


En regota hasznalom es nekem nagyon bevalt, illetve mindenkinek akinek eddig ajanlottam. En kulfoldon elek, ezert sajnos nem vagyok jaratos az otthoni beszerzeseben, de nalunk pl. egy liter kb. 200 forintba kerul. Olyan olcso, h mindig van otthon 4-5 liter. A mosogepbe a feher ruhakhoz teszek fel litert, hofeherek lesznek a ruhak. A furdot, konyhat, konyhai eszkozoket szoktam fertotleniteni vele. Illetve a viragok ontozo vizebe teszek egy literhez egy kupak H2O2-t es masnapra szemmel lathatoan zoldebbek lesznek a leveleik. Eszmeletlen mi mindenre jo a cucc, es szinte viz-olcsosaga van, hisz a termeszetben is elofordul.

Kar, hgy otthon nem lehet ilyen konnyen hozzajutni :(


Meg egy pelda a cuccrol: elestem es a kerites felvagta az ujjam, kinyilt mint a tubarozsa. Hazarohantam, beraktam egy tal H2O2-be. A cucc rogton kifertotlenitette a sebet, amit gyorsan osszeszoritottam es bekotoztem. Este mutattam a paromnak, azt mondta ugy nez ki a heg, mintha egy hetes serules lenne. Nagyon komoly volt, varazslatos sebesseggel beforrt a lyuk.

2011. máj. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az alapján amit mondasz, jó cucc lehet tényleg:D, jól hangzik minden, de itt recept nélkül nincs "üzlet", jövőhéten elmegyek az orvoshoz aki egyébként egy fiatal nő, azt mondják béna, én nem tudom mert 5 éve nem voltam fogorvosnál, régen is csak osztállyal mentem, sosem volt semmi bajom, nem is árt ha most megnézi, mivel régen voltam. Rákérdezek majd erre, remélem ír ki receptet hogy kipróbálhassam.:D
2011. máj. 13. 09:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!