Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 13 éves vagyok és fogszabályzó...

13 éves vagyok és fogszabályzó kellene. Tovább lent (? )

Figyelt kérdés

Tehát elméletileg a felső fogsorom egy picit előrébb, az alsó egy picit hátrébb van a kelleténél. A másik pedig, hogy a két felső-első fogam közt van egy is rés. Na, nem kell itt 1 centisre gondolni, nem nagy egyáltalán, de látszik.

Majd képet is rakok fel, ha gondoljátok. Arra, hogy minden probléma megoldódjon, kb. meddig kell fogszabályzót hordani? Tudom, hogy a fogorvost kérdezzem, stb. , de hátha tud valaki itt segíteni.


2011. máj. 13. 21:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

szia!

én másfél évig hordtam,de az enyém nagyon kesze-kusza volt.és miután feltette!szólt!ha lekerül éjszakait kell majd hordanom 2 évig.

persze azt nem hortam igy hátul összecsúsztak,szerencsére nem látni.

2011. máj. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
1-1.5 év, a leírtak alapján szerintem neked elég 1 is, de ez csak közben derül ki, még az orvos számára is. attól függ, milyen iramban enged a fogazatod a feszítésnek...
2011. máj. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanúgy voltak a fogaim, bár az alsó 4 konkrétan hátra dőlt.. Nekem tavaly február óta van és hihetetlen a változás:D A doki azt mondja, hogy nyár felé levesszük.. hát nem tudom, örülnék neki, de még kell alakulgatnia.

Egyébként szerintem ezt nem lehet így megmondani, hogy meddig kell fent lennie. Nekem az első fél évben nagyon látványosan szebbek lettek, azóta meg nagyon kevés változást veszek észre, pedig minden nap nézegetem őket, hogy hátha.. :D Aztán az sem mindegy szerintem, hogy milyen fogszabályzód lesz. Van a fém(nekem az van), az elvileg a legerősebb, van a gumis és van porcelán is. Kérdezz bármit!:)

2011. máj. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a régebbi fajtát 2-2,5 évig kell hordani. de az új fajta 'önligírozó' fogszabályzóval 1-1,5 év.


az alsó állkapcsod hátrébb van mint kellene. nekem is ez van kaptam éjszakai fogszabályzót(nem fémes) meg fent van az állandó. kb 3-4honap után raknak 2oldalra gumit a hátsó és a szemfogadon lévő kiálló részre. ami előrébb húzza az alsó állkapcsodat, éjszakára viszont azt a gumit le kell venni(minden nap új kell) és berakni az éjszakait.

2011. máj. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat! Wow, 1-1,5 év. Az jó. Attól féltem, kell 2-2,5 is :)

Azért lehetőleg olyant szeretnék, ami nem annyira látszik. Nem is, hogy nem annyira látszik, de... szóval értitek :)

Egyébként azt nem írtam, fiú vagyok.

2011. máj. 13. 21:50
 6/11 anonim ***** válasza:

akkor csináltass porcelánt, de az drágább, meg hogyha eltörik újat kell csináltatni. de a drót akkor is látszódik.

van olyan ismerősöm(fiú) akinek fém van és jobban tetszik így a lányoknak:D

2011. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az érdekes :D Hát nekem valahogy nem tetszik, hogy az egész számot eltakarja, ha mosolygok :S A porcelán az 2x annyiba kerül, nem?
2011. máj. 14. 12:59
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem uj fajta van és az sokkal kisebb mint a másik. nem takarja el az egészet.(alul-felül fém van)


[link]

2011. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudom cikinek tűnik először a fogszabályzó és nem akarod, hogy túlságosan látszódjon, de gondolj bele mennyivel cikibb lenne 10-20 év múlva csúnya fogakkal? Én mindig azt mondom, hogy én legalább teszek a fogaim szépségéért. Lehet most el kell viselni ezt az egykét évet, de utána mennyivel magabiztosabban mosolyoghat az ember.

A porcelán sokkal drágább és a dokim azt mondta, hogy nem is az igazi. A fém az erősebb és hatásosabb.

2011. máj. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy később jobb, de... Attól még most érzem szarul magam. Tudom, hogy jobb lenne. Majd nyáron.
2011. máj. 14. 16:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!