Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Tegnap gyökérkezelték a...

Tegnap gyökérkezelték a fogam. Eléggé fájt és kellemetlen volt, mert még gyulladásban volt. Miután kiment az érzéstelenítő nagy fájdalmaim voltak. Ma már nem fáj, de akkora a fejem mint egy dinnye. Ez normális?

Figyelt kérdés
2011. máj. 28. 10:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem


Eleve gyulladásban levő fogat nem is lehet gyökérkezelni!!


Ennyit a Magyar fogorvosok hozzáállásáról, (mert nem a szakképzettségükkel van a gond, hanem azzal, hogy beleszarnak mindenbe, hiszen csak egy fog max kihúzzuk aztán 170 ezerért berakunk egy implantot hitelre a parasztnak)



Először a fogorvosnak le kellett volna gyógyszerekkel húzni a gyulladást, és azután gyökérkezelni.


Nekem már mentették meg fogamat 5-6 éve és vagy 1 hónapig antibiotikumot szedtem mielőtt elkezdte volna gyökérkezelni, részlegesen meg ki volt nyitva a fog, hetente leecsetelte meg kitisztította, hogy tudjon ürülni a gyulladás és hogy gyógyuljon.

És amikor már nem volt rá panasz akkor gyökérkezelte ki teljesen.



Éna helyedben azonnal másik fogorvost keresnék,

(ezt meg feljelenteném csak nem sok hatása van sajnos)

mielőtt elveszíted a fogad az ilyen kontár miatt!!

2011. máj. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
A gyulladáskor az érzéstelenítő kevésbé hat. A gyökérkezelés lényege,hogy megfúrják és egy kis gyökér kiszedővel (fogpiszkáló nagyságú) eltávolítják a gyökeret a fogból. Adnak antibiotikumot is általában de meg kell nyitni mert a gennynek távoznia kell mielőtt felfele húzódik. A gyökérkezelés több alkalomból áll ami alatt folyamatosan tisztítják a fog gyökér részét és néha gyógyszeres vattával tömik ki. A gyökér kezelt fog esetleg fájna akkor vedd ki azt a vattát (neve ideiglenes tömést) és csillapodik majd. Az arcodra tehetsz jégzselé akut vagy fagyasztóból valami zacskó zöldséget, az segít a gyulladás csökkentésében és az arcodról is leviszi a daganatot. Az orvos ha nem jól szedi ki a gyökeret akkor fáj a kezelés alatt és közben is a fog, de ne tévesszen meg mert ez nem érzékeny hanem fáj. Sajnos van,hogy már nem tudják megmenteni a fogat és ki kell húzni de szerencsére fogmegtartás híve a legtöbb jó orvos.
2011. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy el van halva a fogam. Amikor integettem, hogy ez fáj, akkor adott érzéstelenítőt. Pedig megröntgenezte előtte. (magánorvos egyébként, eddig semmi problémám nem volt vele) Hétfőn voltam akkor írt fel Dalacint és szedtem is rendesen napi 3x1-et, még mindig szedem.. Aztán tegnap neki kezdett ígyis.

Jövőhét csütörtökön kell visszamennem.

Most ideiglenes tömés van benne, alatta pedig gyógyszeres vatta.

Köszönöm a válaszokat, majd meglátjuk mi lesz ebből..

2011. máj. 28. 11:34
 4/7 anonim válasza:

@nita válasza:


Ha fáj akkor szedd ki az ideiglenes tömést mert a genny nem tud távozni és lehet ez a probléma.

2011. máj. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem értek ehhez, szóval bocsánat, ha hülyeséget mondok, de ha egy fog elhalt akkor tudomásom szerint az már nem fájhat...hisz nincs benne se ideg, se vérér, se semmi. Ha így van, akkor szerintem is inkább keress egy másik fogorvost, ha meg nem akkor is...hisz ahogy az első válaszadó is leírta, először le kell csillapítani a gyulladást, csak aztán kezelni.
2011. máj. 28. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

@nita válasza:

Nem fogok vitatkozni de szerintetek a gyökér felszívódik? A gyökér elhal és bomlik ....

2011. máj. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma már egyáltalán nem fáj, és a "dinnyefejem" is elmúlt. Minden rendben. :)
2011. máj. 29. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!