Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Érdemes-e pótolni vagy hagyjam?

Érdemes-e pótolni vagy hagyjam?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra vagyok kíváncsi,kihúzták a már kétszer

betömött jobb oldalt lévő hátsó fogamat mert ketté repedt.

A kérdésem a következő érdemes a helyére betetetni egy

műfogat ha igen akkor milyen fajtát?


2011. máj. 30. 22:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Kérlek szépen fogpótlásra több megoldás is van.

vannak az állcsontba épített implantátumok. Ezek lényegében fém stiftek amire a műfog épül. Ez jó drága.

Meg van a hidalásos megoldás. Ott a mellette lévő fogakat csiszolják le és egy koronát raknak a 3db ra.

De szerintem felesleges 2 fogadat szétvésni 1 miatt.

Hidalást inkább akkor érdemes csinálni ha több fog állapota rossz. Ha nem látszik mikor beszélsz szerintem mást se zavar. Szerintem ráérsz még pótolni.

2011. máj. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha a rágásban nem zavar, szerintem se áldozz be több fogat. Főleg, ha azok egészségesek....

Tisztén egy fogat implanttummal pótolnak. Egy titánium csvart helyeznek be az állkapocs-csontodba, ami kb 150.000.-+ a ráépített korona,kb 20. A gyógyulási idő min. fél év, a kilökpdés veszélye is fennáll. Hvizen van egy orvos, aki olyan technológiával dolgozik, hogy a beültetett csonkra azonnal pótlást tesz, ha nagyon zavar.

2011. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 istvan33lenart ***** válasza:
teaman válaszát egésziteném ki azzal hogy ha sorvégi hiányrol van szó akkor azt általában nem szokták pótolni, valamint csak akkor érdemes egy fogat pótolni ha megvan az antagonistája vagyis a vele szembe lévő párja. sorvégi hiányt csak implantátummal pótolnak hidat disztális pillér nélkül általában nem készitenek.
2011. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
És most kedves kiíró, végy elő egy értelmező kéziszótárt, mert ehhez tényleg az kell....antagonista-a felette-alatta lévő fogad, a d. pillért én sem tudom
2011. máj. 31. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"ha megvan az antagonistája vagyis a vele szembe lévő párja"

Ehhez valóban értelmező szótár kell (bár inkább az idegen szavak szótára). Kivéve, ha gúnyolódás előtt végigolvasod, és látod, hogy ott van megmagyarázva rögtön utána. A disztális (ha mondjuk ismered a distance szót angolból...)távolit jelent, vagyis a középtől kifelé esőt.

2011. máj. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Távol állt tőlem még a gúnyolódás szándéka is. De álláspontm szerint ez nem az a fórum, ahol a szakzsarnokkal illene villogni. Nem az a hely, ok, indok, s az olvasód 99 %-ban nem fogja megérteni-tudnék én is olyan szakmai nyelvet használni, ehelyett akérdésre válaszoltam.
2011. máj. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsánat....korábban. Azt sem értem, kiért kell feltételezni, hogy valaki nem tud angolul, mert a distance mindent jelent, csak nem középről kifele lévőt...mivel éltem angol nyelvterületen.
2011. máj. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy a distance nem azt jelenti, a szófaja sem ugyanaz, azért írtam oda, hogy az azonos jelentésű szótőt fel lehessen ismerni benne, úgy könnyebb megérteni és megjegyezni. Az tény, hogy olyat magyaráztál meg, ami az eredeti válaszban is meg volt magyarázva, csak te nem vetted észre. Mindegy, kiszállok, hajrá.
2011. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 istvan33lenart ***** válasza:
kedves kommentátor a kukás emberrel az utcáról szivesebben vitázok mint veled, egy az hogy nem értesz hozzá, a másik hogy a hozzászólásoddal csak magadat járatod le!
2011. jún. 2. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
HŰ ha-ki járat le itt kit s kivel is, adva van egy szakbarbár, egy félig jószándékú hozzászóló, egy önjelölt kommentátor-ez utóbbi kettő próbálja helyrehozni amit lehet, de lecsap a mindent tudó....fogtechikus?? Izé....mint legelső, s legutóbbi hozzászóló? (sok-sok: 91%-al)
2011. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!