Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan szüntessem meg ezt a...

Hogyan szüntessem meg ezt a kínzó fájdalmat?

Figyelt kérdés

Néhány napja kihúzattam a törött fogamat, de 2 gyökér darab bent maradt, amit 9-én a szájsebészeten eltávolítanak. Viszont addig még kemény 6 nap áll előttem ami egyre fájdalmasabb. A fogfájás csak este jön rám, amikor próbálnék elaludni, de akkor úgy, hogy a fejem is hasogat. Az elmúlt 2 napban mindössze 4-5 órát sikerült aludnom, amit még ki is bírnék valahogy ha közben nem kellene melóznom. Tehát arra keresem a választ, hogy hogyan is tudnám megszüntetni a fájdalmat?!


A fog természetesen gyulladt, a fájdalom csillapítók pedig semmit nem érnek. Köszönöm előre is a válaszokat!


2011. jún. 3. 22:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Saridom, ez egy jo fajdalomcsillapito. Egy eros szegfuszeg fozet segiteni fog. Nem kell tul eros, de tapasztald ki, tehat ezzel oblogesd, tarsd a fajjo reszen, es kopd ki. Ez elfogja zsibbasztani.
2011. jún. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Esetleg lenne valami recepted is hozzá ami mondjuk nálad már bevált?
2011. jún. 3. 22:23
 3/7 anonim válasza:

én próbálgattam ezt a szegfűszeget amikor fájt a fogam..

semmit nem javult, aludni se tudtam 1 napig, pont hétvége volt ,orvos meg akkor nincs, és próbálgattam mindent, de semmi nemvolt jó, ekkor jött a jókis házi pálinka, ha esetleg van otthon vmi ütős, azzal öblögess 1et kettőt az elzsibbasztja rendesen, én leis nyeltem :D jobban ment legalább az alvás. De volt 1 szer h az algopyrin elmulasztotta rögtön, amikor nyaralt a fogorvos, és megkellett várni, akkor 4 napig reggel, este, 1-1 fél algopyrin csodákat művelt, simán kimentem haverokhoz, meg minden... szval ezt a 2-t kipróbálnám

(ui.: lécci 1 zöld kezet adj ha hasznos volt)

2011. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ment a kéz! Köszönöm szépen... Már odáig jutottam, hogy minden megoldás érdekel! :)
2011. jún. 3. 23:51
 5/7 anonim válasza:

Óóóóh Te szegény!


Én hasonló képpen jártam. Letört a fogam egészen az inyemig. Nem fájt hetek ig, így nem is mentem vele dokihoz. ( félek tőlük de nagyon )

Ám a fog fájás hírtelen jött, és hasogatott úgy mint neked. Pont melóztam. Másnap ( mert reggel végeztem ) mentem a dokihoz, és annyira be volt gyulladva és annyira letörve hogy hozzá se nyúlt. Beutalt a szájsebészetre, de addig is a gyulladást le kellett szedni. Így nekem KATAFLAM tablettát írt fel.

Ez egy nagyon erős tabletta, én reggel meg este kezdtem érezni hogy fáj, és így csak kétszer kellett bevennem belőle. Viszont nem adják recept nélkül sajnos.

Így nálam mindig van ha kell ha nem, mert sose lehet tudni a családban kire jön rá hírtelen a fogfájás.

2011. jún. 4. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére "megéltem" a mai napot, de csak reggel tudtam már elaludni amikor annyira fáradt voltam hogy a fájdalom sem fogott ki rajtam. =/ Az éj folyamán minden lehetséges házi praktikát kipróbáltam, de egyik sem mulasztotta el ezt a borzalmat. Talán a szegfűszeg rágcsálás jött be leginkább de az is csak maximum 5-10 percre, azután ismételten előjött a fájdalom! Még 5 nap áll előttem, amit valahogyan ki kell szenvednem, úgy hogy hétfőn az első dolgom az lesz hogy a fogorvosnál íratok fel ilyen Cataflan-t. Remélem felírja, mert megütöm! :P Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 4. 20:23
 7/7 anonim válasza:

Biztos felírja, ha nincsen egyéb betegséged ami miatt nem lehet szedned.

Nekem csak ez az egy gyógyszer hatott, és a gyulladást is szépen leszedte.

Tudom milyen sz.r a fogfájás, én már bőgtem a fájdalomtól és a kimerültségtől.

2011. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!