Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Most jöttünk a fogszabályzásró...

Most jöttünk a fogszabályzásról. A 10 éves lányomnak ki akarja húzatni a felső 4-es fogait. Tovább menjek más dokihoz?

Figyelt kérdés
Nem magán doki, arra nincs pénzünk. Engedjem kihúzatni? Ez gyakori megoldás?
2009. márc. 20. 12:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Igen, ha torlódnak (kiáll a foga), csak így tudja szépen beszabájozni, nekem is kihúzták anno, és most szépek a fogaim, nem is hiányoznak.

Azért kell mindkettőt, hogy szimmetrikus maradjon, nekem először csak az egyiket húzták ki és eltolódott az egészfogsorom abba az irányba, később kihúzták a másik oldalit és és azóta szépek a fogaim.

Tehát jobb, ha mind2-t egyszerre húzzák, nem lesz ilyen gond.

2009. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyakori igen. Barátnőmnek nagy lapátfogai voltak ennyi idős korában és neki is ezzel a módszerrel csinálták meg a fogait. (most gyönyörű nő)Ezeknek a helyére fogják húzni a többit. Azért kell kiszedni, mert máshogy nem férnek el a fogai a szájában. Megéri szerintem.
2009. márc. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem (L/19) is ki akartak húzni a felső sorból 2 fogamat... de én azt nem engedtem, akkor lehettem olyan 12-13 éves... anya meg is értette a dolgot. Azóta sem volt fogszabályzóm és anélkül is tökéletesen jól érzem magam. Pedig mindig mondta a háziorvos, hogy az hogy fog engem zavarni, ha nagyobb leszek, mármint, hogy kicsit kijjebb állnak elöl a fogaim... Na és, akkor mi van? :D Soha senki nem bántott emiatt, és ha a dokinéni arra célzott, hogy a fiúknak nem fogok így tetszeni, akkor nagyot tévedett. :D


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett...


Szerintem azokat a fogakat mindenképpen ki kell húzni, sajnos. :( Mert különben nem lenne helye a többinek, hogy szépen behúzódjon.

2009. márc. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy nem fog ott hiány lenni a kihúzottak helyén. A szemfogai is feljebb nőttek, azokat megpróbálja lejjebb húzni, be a fogsorba. A felső fogíve úgy látom keskenyebb mint az alsó.

Már nyugodtabb vagyok, hogy Neked rendben lettek így és később nem okozott gondot. Olvastam, hogy esztétikailag romlik az arc kinézete (beesik)a foghúzás miatt 5-10 éven belül.

Nem vettél ilyet észre?

Borzasztóan sajnálom a lányom, hogy ilyen korán át kell élnie a foghúzást és nagyon sajnálom a szép, ép fogait is beáldozni.

De ha nem engedem húzatni, akkor lehet, hogy azzal teszek rosszat Neki. És mi van ha kihúzzák és mégsem sikerül szépen a fogszabályzás. Van ilyen?

Neked is SZTK-ban csinálták?

2009. márc. 20. 12:55
 5/9 A kérdező kommentje:

Hú de sokan írtatok, köszönöm. Az előző kommentem írásakor csak az első válaszolót láttam még, de a kérdések bárkinek szólnak.

Köszönöm és a bátorítást is, már kicsit jobban vagyok, nem környékez az ájulás a hírtől. :-)

2009. márc. 20. 12:58
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok


Én is nagyon haragudtam akkor a szüleimre, hogy ki húzatták és fájt, stb.


DE!

Most 26 éves fejjel nem tudok elég hálás lenni nekik, hogy megcsináltatták, mert pl. a kollégámnak gyerekkorában nem szabályozták a fogát és csúnya volt a fogsora, így 30 évesen rakatott fel fogszabályozót, és ilyen korban már sokkal nehezebb és sokkal tovább tart a szabályozás.


Nekem nagyon szépen sikerült, az öcsémnek is szabályoták a fogát, az övé is szép.

Az enyémet magánorvos csinálta, a tesómét sztk-s.


Szerintem, hagyd, hogy kihúzzák, utólag ő is hálás lesz a szép fogsoráért.

2009. márc. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szijasztok!Nekem olyan rendellenességem van (a fogdoki ígymondja) hogy van két rágófogam ami még tejfog és nincs alatta rendes mert, nincs csírája! Van e mögött a két tejfog mögött rendes de ezeket ki kell húzni egyek jobboldalon a másik baloldalon és tisztára szimmetrikusan...De a kihúzandó mögött vannak jók ezek a bölcsességfogagat megelőző fogaim, és azokat előrébb akarja hozni fogszabályzóval, ez lehetséges? Vagy mit birok csinálni? (12 éves vagyok még csak, és ilyen gondom van...) :S
2009. márc. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is húztak két négyest. Mondták, hogy ha nem húzzák ki visszarendeződnek később, meg nem lesz tökéletes. Mondom jó, húzzák csak... Bízok a fogorvosokban, általában maximalisták...
2009. ápr. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
gondold végig, feleslegesen nem keresi a bonyodalmakat, gumihúzás, speckó gyűrűk, stb. Ha húzni kell húzni kell, ő se szereti, de ha muszály, kell..
2009. ápr. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!