Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsesség fog műtét - altatás...

Bölcsesség fog műtét - altatásban. Hogyan?

Figyelt kérdés

Nő a két felső bölcs fogam. A jobb ferdén, a bal is kicsit, de részben átbújt, a másik fele ne tud. Azt mondta a doki kiszedi mind a két felsőt egy nap. Hogy kell ezt elképzelni? Fájdalmasabb mint a rendes fog húzása? Azt mondták fel kell vágni az ínyt, lesz varrat is, az kb mennyi idő alatt gyógyul be? Kaptam egy papírt mit lehet enni, szinte pépest, bár most sem nagyon megy:S:S Van valami jó tippetek hogy lehet kibírni? Ha valaki tud írni valami történetet, megköszönném, nem tudom ezt elképzelni. Pénteken megyek s már csak pár nap:S

Köszi a segítséget.


2011. jún. 14. 10:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Konkrétan bölcsesség fogat nem húztak még nekem, "csak" rágófogat véstek ki több darabban. A menetét inkább nem részletezném nagyon, mert elmondva elég rettentő :) Viszont gyakorlatilag nem éreztem semmit közben, úgy be lett érzéstelenítve. Se az íny vágását, se a vésést, semmit. Csak annyit éreztem, hogy matatnak a számban, ami kellemetlen volt ugyan, de nem fájt egyáltalán. Mikor 1-2 óra múlva éreztem, hogy kezd múlni az érzéstelenítő hatása, vettem be cataflamot, de valójában nem nagyon volt rá szükség. Ami rossz volt a következő napokban, az az érzés, amikor húzódik össze a seb. El lettem tiltva egy hétig a tejtermékektől, a kávétól, meg az alkoholtól. Pedig jól esett volna néha egy kis öblögetés töménnyel :) Egy hét múlva varratszedés, az kicsit kellemetlen, de hamar megvolt.
2011. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi hogy írtál. jó, hogy írtad mit nem lehetett. Minden reggel kávézom s nem írja semmi, hogy nem lehet. Majd megkérdem. Szerencsém lesz, szájban matatós rész átalszom. Altatásba csinálják. Attól félek én is hogy nem lesz egy álom ha fájni fog:S Jó neked, hogy túl vagy rajta.

Ezt a gyógyszert felírták neked, vagy te kérted a patikába? Ez ilyen erősebb fájdalom csillapító? Sajnos nagyon gyenge a fájdalom tűrő képességem valami miatt, emiatt is lesz altatás, 2 éve kihúzták a fogam - kettő nőtt egy helyen- s akkor is elájultam:S Hát nem várom de ennek meg kell történnie.

2011. jún. 14. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Kaptam utána egy tájékoztatót, hogy mit szabad és mit nem, de a fogorvosom is elmondta. Fájdalomcsillapítót automatikusan felírta utána nekem, csak megkérdezte, hogy nem e vagyok érzékeny rá. A cataflam elég erős gyógyszer, fogfájásra talán az egyik legjobb.

Túl leszel rajta, ne félj, utána sokkal könnyebb lesz!

2011. jún. 14. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2011. jún. 14. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!