Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen viselni egy fogszabályz...

Milyen viselni egy fogszabályzót? Kibírható?

Figyelt kérdés

3 hét és megkapom a fogszabályzóm. A fogorvos nem mondott még semmit, hogy milyen lesz viselni...mit ehetek és mit nem,milyen lesz beszélni benne...

Mindenképpen megköszönném, ha valaki részletesen leírná, milyen hordani a hétköznapokban egy ragasztott fogszabályzót.


2011. júl. 4. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj,akkor el fogja neked abban a pillanatban mondani,mint nekem :)

Amúgy én nagyon megszerettem attól függetlenül,hogy mennyi fájdalmat kellett elviselnem mellé....Nem ehetsz rágót,nem ehetsz olyan dolgokat amik a foggal való őrléssel oldhatóak meg pl.: uszu

Ettől függetlenül én ezeket ettem és minden olyat megettem mellé amiket nem szabadott volna,bár nem akarlak erre biztatni,de én vállaltam a felelősséget szerencsére nem lett semmi baj....A rágóról semmiképp nem akartam lemondani,mert ez olyan számomra mint anyámnak az egy doboz cigaretta,másrészt a napraforgó magtól sem tudtam megszabadulni...

Mikor meghúzta elég volt csak a nyelvemmel hozzáérnem már beléhasított a fájdalom,de attól függ,hogy mennyire erősen húzza meg,az enyémet meg kellett nagyon mert eléggé gáz állapotban voltak...Nekem ezen a héten pénteken fogják levenni és kapok rögzítőt,ami a fog háta mögé helyeznek fel,így nem látszik,h nekem van...Ez azért kell,mert ha leveszik a fog még könnyen visszaállhat eredeti helyzetéhez...Nem kell aggódni,te is megfogod szeretni,de mint mindenért a szépségért is meg kell szenvedni ;)

2011. júl. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem van fogszabim :D Készülj fel az első kb.3 napra hogy fájni fog(húzza a fogadat) és valszeg a szádat is kicsit szétszedi belülről. :/ az eléggé szar. Nekem azt mondták hogy ne egyek pl. mogyorót,rágót de én akkor is eszek ilyeneket és semmi bajom nincs tőle így nem nagyon akad olyan amit ne ehetnél meg (jelenleg ragadós karamellt rágcsálok mert imádom *.*) és tényleg semmi bajom nincs tőle. Hordani milyen? hát hozzászoksz viszonylag hamar max. 1 hét :D figyelj arra hogy rendesen tisztán tartsd a fogadat mert ha kilyukad a fogad akkor a komplett cuccot le kell szedni és újra rakni ha kilyukad. Lehet rá kapni speckó fogkefét én olyat használok. Kitartást nem olyan rossz az ;)
2011. júl. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és a biztatásokat. Sajnos rágom a szám, majdcsak nem sebesedik ki jobban mint szokott.:/ Jó egészséget mindenkinek!:)
2011. júl. 4. 19:58
 4/5 anonim válasza:
100%

Érzem, hogy hosszú leszek...

Picit több, mint egy éve kaptam meg a fogszabályzóm. Mikor feltette, a gyűrűk nekem rohadtul fájtak, a kis fém bigyók meg talán még jobban. Egy hétig joghurton éltem, azt se nagyon, egy kis darab győri édes jóreggeltet egész nap ettem. Három hétig nagyon fájt (öcsém volt jófej és szájba vert, mikor szenvedtem), alig ettem, néhány napig furcsán mondtam az R betűt. De utána fokozatosan (foganként) jobb lett. Mikor alulra tették fel, akkor külön tágította a fogsoromat, hogy a gyűrűk beférjenek, és két hétre rá tette fel a komplett cuccot, igaz, fájt pár napig, de lényegesen jobb volt, mint először. Ha meghúzza, az néha fáj, és például tegnap is valami megmagyarázhatatlan okból érzékeny lett az összes fogam. Amúgy nekem hátul az egyik kis fémnek meggyengült a ragasztása, az lazán forgott, ha ráharaptam, kétszer elszakadt a drót (mogyorós csoki evör), félig leszedtem egy gyűrűt, egy most is mozog, de amúgy bírja a strapát.

Rágót, chipset satöbbit nem ehetsz, bár én eszek, szóval... Minden étkezés után kell(ene) fogat mosni, ezt, ha van rá lehetőségem, megteszem /mondjuk barátnőkkel plázázni azért nem fogkefével megyek/. Mikor megkaptam, először úgy éreztem, hogy ki fog potyogni az összes fogam, és ha valami hozzáér, akkor annyi nekem, de nyugi, rendben lesz az. :) Ad viaszt, hogy ne sebesedj ki, bár szilveszterkor előfordult, hogy nagyon kiszáradt a szám, és a fém felsebezte a bőrömet, meg néha sikerül "ráharapni" a számmal, de amúgy fel se tűnne, hogy van ott valami. Pl. almától elvileg rég el kellett volna búcsúznom, hát én egy hónap után vígan majszoltam a kemény zöldalmát, aztán rohanhattam fogat mosni. Ja, azért főtt kukoricát ne nagyon egyél társaságban... ;)

2011. júl. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú beszámolót, már azt hiszem teljesen fel lettem világosítva a dologról:))
2011. júl. 5. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!