Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az alsó ajkamon kijött egy...

Az alsó ajkamon kijött egy mandulagyulladásszerű seb, hogyan gyógyítsam meg?

Figyelt kérdés
Nos, amit ténylegesesen akarok mondani: Régebben volt mandulagyulladásom, és olyan fehértetejű, fájós sebek keletkeztek a szám belsejében, illetve az ajkaimon. Alvás közben össze is ragadt, és hihetetlenül fájt reggel széjjeltépni... Most nincsen semmi bajom, viszont a számon egy iylen seb jött ki. A reggeli kínokat megelőzve lefertőtlenítettem phlogosollal és bekentem körömvirágkenőccsel. Így is összeragadt kicsit, de nem fájt annyira. 2-3 nappal ezelőtt véletlenül megharaptam, előtte pedig takarítottam... Lehet, hogy valamilyen tisztítószer okozza ezt? Vagy takarítás után vmi oylan baktérium volt rajta, ami ezt előhozta? A harapás után egy kis gumó keletkezett... nem foglalkoztam vele, mert máskor is volt már iylen, és elmúlt. Csak ez a gumó egyre nagyobb lett, és egyre csúnyább. Úgyhogy forró vizes vattát nyomtam rá, meg svédcseppeztem, meg phlogosol meg körömvirágkenőcs. Lehet, hogy a kenőcs nem volt a legjobb ötlet, de legalább nem ragadt össze a szám. Nameg ez a mandulagyulladásízű volt a szám, ahogy felébredtem... a mandulám viszont nem fáj. Mi ez, és hogy tüntessem el? Jah, és a bal oldalon van ez a seb. A bal oldali szemem és nyirokcsomóm fáj egy kicsit. Összefüggésben van?
2011. júl. 9. 10:15
 1/2 A kérdező kommentje:

afta

Szájüregbetegség, a szájnyálkahártyán - esetleg más nyálkahártyán vagy bőrön - keletkező kis hólyag, fehéres színű, fekélyes folt, amely vírusos fertőzés, vagy allergia és idegi tényezők hatására jön létre. Fájdalmas kiütés, mely 4-10 napig tart.


Egy ilyet találtam. Nekem pár nap múlva vizsgám lesz, amin nemrég buktam meg. Kb 1-2 hete kijött vmi allergiás reakcióféleség. És takarítás közben akár vírus is kerülhetett az ajkamra.. Mertugye ha kefével takarít az ember, az repül szanaszét. Bár lemostam, lehetségesnek tartom... Mit mondotok ezekre?:S

2011. júl. 9. 10:23
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...
2011. júl. 10. 22:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!