Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj a tömés? és sok 4 lyukas fog?

Fáj a tömés? és sok 4 lyukas fog?

Figyelt kérdés

Fogszabályzót szeretnék felrakatni az alsó fogsoromra, majd a felsőre. Először az alsó mert azon kuszábbak az első fogaim. Na szóval. Azt mondták hogy először el kell mennem fogászatra és megnézetni meg beutalót kell kérni. És alul is van 2 rágófogam meg felül is van 2 rágófogam ami lyukas. Félek a töméstől, meg az egyéb fogászati dolgoktól, mert amikor kicsi voltam, sokszor kellett járnunk, mert feldagadt az ínyem, és állandóan csak fúrták a fogamat ami fölött volt a dudor.

15/L

jah és okos válaszokat kérek, és nem beszólogatósat vagy ehhez hasonlókat. értelmes választ szeretnék kapni.


2011. júl. 14. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell félned a töméstől ,mert a doki ha kéred le érzésteleníti.Persze előtte kifúrja(tisztítsa),esetleg ki idegöli,ha kell. Utána már semmi gondod nem lesz azzal a fogaddal.

Nyugi,bátorság!!

2011. júl. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szia, én nagyon féltem a fogorvoshoz elmenni, nekem 3 lyukas fogam volt. A fogtömés előtt az injekció kicsit fáj, azaz inkább kellemetlen, de maga a fogtömés nem fájdalmas. Fontos, hogy jó fogorvost válassz. A 4 lyukas fog még szerintem annyira nem sok, bár minnél később mész el, annál tovább romlik és akár a környező fogakat is tovább ronthatja, így tehát nincs mire várj.
2011. júl. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

A másodiknak van igaza, jó fogorvost kell választani, olyat akiről tudod, hogy jól dolgozik.

Akkor kb. semmit nem fogsz érezni.

Viszont, ha trógerhoz mész el akkor magadra vess, mert oda fogsz sz*arni a székbe.

2011. júl. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ne félj a töméstől, igaz hogy fáj, de ez semmmi ahhoz képest amit akkor fogsz érezni, hogyha halogatod...


Én halogattam anno és kihúzták a maradandó hátsó őrlőfogamat, képzelheted volt 3,5cm-es gyökere, és egyszerűen kicsavarják(hozzáteszem nagyon jó doki volt)


Tehát ne félj, még érzéstelenítőt sem kell kérned, ezzel is megspórolhatsz pár ezret:)

2011. júl. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Négy tömött fog az szép fogsor. Én mondom, nekem négy tömésem van. Igaz hogy 32 helyett csak 22 fogam nőtt ki, de akkor is jó.
2011. júl. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kellemetlen, de mindenképpen kérj érzéstelenitöt!


elöször a felső fogszabályzot szokták felrakni, majd kb 2hónappal később az alsót..

2011. júl. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2011. júl. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!