Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 14 hetes terhes vagyok....

14 hetes terhes vagyok. Sajnos a terhesség alatt nagyon elkezdtek romlani a fogaim. Az elözöleg betömött 2 fogamból már 1et ki kellett húzni. Most a másik is fájdogál, kaptam bele gyógytömést, de nem nagyon lett jobb. Kihúzassam?

Figyelt kérdés
Sajnos a fogorvosom nem túl jó, sokan ugyanezért panaszkodtak, hogy amit megcsinál fog, többször is vissza kell vele járni. Hívtam más fogorvost, de sajnos nagyon . Ti mit tennétek kihúzatnátok, jobb 6-os fogam hiányzik, most meg a bal 6os fáj, szerintetek nagyon látszik majd? Sajnálom öket, de nem nagyon bízom a fogorvosomban, hogy sikerülne a gyökérkezelés, mivel amit húzott, annak 4 gyökere volt, azt mondta ezt nehéz lett volna kezelni, úgyhogy a másik 6osnál is valószínüleg így lenne.
2011. júl. 14. 12:13
 1/6 anonim ***** válasza:

hány hetes terhes vagy?? ha 12 alatt gondold át a lehetőségeidet..

és nem attól szarok a fogaid. -.-

2011. júl. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Keress egy jó fogorvost! A jó fogorvos csak végső esetben húz, ha végképp nem tudja menteni. Nagyíon nehéz és drága a fogpótlás! megéri most, ha menthető, menteni.

Ilyenkor könnyebben romlanak a fogak, bár az hogy még csak 14hetes vagy, arra utal, hogy ezek nem voltak teljesen jók már.

Egyél sok sajtot, mákos dolgot(jól beépülő Calciumforrás)

kevés cukros dolgot, cukrositalt semmit. 5x étkezni max. és nem egész nap valamit a fogakra kenni.

2011. júl. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a valaszokat..van már egy kislányom,de akkor nem volt semmi fogproblemam.Ezek a fogak,kb.3 hónapja voltak tömve,akkor nem volt semmi gond,nem is fájt,de most hogy terhes vagyok,sorra elkezdenek fájni,amik tömöttek..

Elég szar,mert egyébként szépek a fogaim,gondosan ápolom öket,és cukrosat sem nagyon eszem..

2011. júl. 14. 13:24
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez genetika.Nem biztos ,hogy a terhességtől romlanak a fogaid.Ismerek olyat akinek 4 gyereke van és semmi baja és olyat is akinek egy és mégis van.
2011. szept. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó tanács!!

Két gyerekes anyuka vagyok.Mindenképpen szedjél terhesvitamint.Már terhesség előtt fontosa a sok kalcium meg egyéb.Én Gravidát szedtem amibe 11 féle ásvány van.Ha az orvos engedélyezi de nem hinném ,hogy ártana akkor szedjél még mellé kálciumot.Tudom ezek pénzbe kerülnek.Nekem is nélkülözni kellett így terhesen .Keveset költöttem magamra(ruha,kozmetikum) de megérte.Amways Glister fogkrémet és szájvizet használtam.Szájvizet nem minden nap.Volt olyan fogam terhesen amin volt egy pici lyuk és megállt a romlásba és visszaépültek az ásványok.

2011. szept. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tovita csonterősítőt is dícsérik.Rá van írva ,hogy lehet terhesen is.Volt már akinek megerősödött a foga tőle még idősebbeknek is.Lehet a doki ellenezné vagy azt mondaná nincs rá szükséged de a saját érdekedbe árt.Én is ittam a terhesvitamin mellé kálcium pezsgőtablettát és semmi baja nem lett a gyereknek tőle csak erősebbek a csontjai.Cálcium mellé kell c vitamin is .
2011. szept. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!