Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » A fluor tabletta használata...

A fluor tabletta használata valóban megőrzi a fogak egészségét?

Figyelt kérdés
Arra is kiváncsi vagyok, hogy fehérebbek lesznek-e tőle a fogaim. Én most kezdtem el használni, mert állapotos vagyok, csak nem tudom valóban segít-E, vagy csak pénzkidobás?
2011. júl. 24. 16:28
 1/8 anonim ***** válasza:
inkább a kálcium
2011. júl. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Akkor a fluor tabletta mire jó? Mert nekem ezt írta ki az orvos.
2011. júl. 24. 16:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Káros a magzatra is :(


[link]


Felnőttekre is veszélyes, a tudatos vásárlók kerülik a fluoridos fogkrémeket...

2011. júl. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

did you know that by using toothpaste that contains fluoride, you might be contributing to some serious future health problems in you or your children?


[link]

2011. júl. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2011. júl. 24. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Mindezek szerint, amiket itt olvastam, az én orvosom nem is tudja, hogy mérgez engem és a magzatomat is. Akkor holnaptól nem is használom, megy a kukába.
2011. júl. 24. 18:52
 7/8 anonim ***** válasza:
sztema dokit is cseréld le
2011. júl. 24. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

úgy őszintén...hamarabb hiszek az orvosnak, mint valami internetes cikknek. Akármennyire is könnyen szerezte meg a diplomáját a doki, attól még kell tudjon valamit. A cikk írója meg akárkinek kiadhatja magát. Az ivóvizek egyes helyen eleve fluorozva vannak ( 1 mg F / L a megengedett érték). Gyermekeknek megfelelően adagolva valóban segít...itt van egy leegyszerűsített táblázat az adagolásról:


0 - 3 év ........... 0,50 mg/nap

3 - 4 év ........... 0,75 mg/nap

4 év fölött ...........1 mg/nap

!!! a F-tablettákat csak akkor írjuk fel, ha az ivővíz F-koncentrációja nem haladja meg a 0,5 mg/l-t.



Hidd el, egy internetes cikk sosem lesz okosabb egy orvosnál. Ha mégis kétségeid vannak az orvossal kapcsolatban, akkor inkább keress egy másik orvost és kérdezd meg a véleményét! :)

2012. máj. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!