Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Gyökérkezelésen estem át, de...

Gyökérkezelésen estem át, de már egy ideje nem tudtam elmenni az orvoshoz, történhet valami baj?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az történt, hogy gyökérkezelték az egyik fogam, megtörtént a kezelés, aztán 3x 4x visszajártam, hogy befejezzék, ugyanis állítólag mindig volt valami baj, mert nem lehetett betömni, nyitva hagyták. Sajnos megváltozott a fogászati rendelés és időm se volt elmenni, de most tervezem, csak félek, hogy valami nem lesz oké :\

Az van hogy akárhányszor visszamentem nem tömték be, mert állítólag begyulladt vagy valami baj volt, jött belőle valami büdös akármi is. Azt mondták szívjam a fogam, szivom szivom, nincs benne semmi kajamaradvány. Csak kérdezni szeretném, hogy mégis meddig van ez, hogy nyitva hagyják? Meddig tart ez az állapot, hogy állandóan van valami probléma a fogammal? Még a héten elmegyek, csak félek sose lesz már rendben a fogam.


Egy másik problémám is van sajnos a héten elkezdett fájni a hátsó fogam, ha hideget iszok akkor fáj, ilyen volt már, de elmúlt. Ezt is kérdezzem meg majd, hogy mitől lehet? Vagy elmúlhat?


Köszönöm!


2011. júl. 25. 08:10
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
Egy gyökérkezelés nem csak 1-2 alkalomból áll. Addig amíg érzékeny, vagy folyik belőle a genny, addig nem zárják le. Elmondom neked, hogy én 5 vagy 6 héten keresztül jártam egy fogam miatt gyökérkezelésre, heti két alkalom. Gondolj bele, ha idő előtt lezárja a fogad, nem tud ürülni a genny, baromira begyullad és fájni fog. Nem az ételmaradék miatt kell szívogatni, hanem a genny miatt. Amit nem feltétlenül érzel, hogy van benne. Az ételmaradék miatt, nekem vattát tett a doki bele, és én cseréltem benne itthon mindig. Így nem ment bele a kaja sem.
2011. júl. 25. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Értem, akkor azt kérdezném még meg, hogy nem voltam már 2-3 hónapja, tényleg nem tudtam elmenni, lehet baj belőle hogy nem látta ovos? vagy legalább addig is ürült a genny?
2011. júl. 25. 08:21
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Majd kiderül, ha elmész. :) Megmondja, hogy hogyan tovább, esetleg letol majd egy kicsit, hogy nem mentél. De megmondod, hogy nem tudtad összeegyeztetni és kész. Nem lesz gond, nyugi. Sok sikert!
2011. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Na igen, csak ne az legyen, hogy akkor ki kell húzni, vagy szóval nem tudom milyen probléma lehet ebből :)


azért köszi ;)

2011. júl. 25. 08:39
 5/27 anonim ***** válasza:
Minél előbb menj vissza a dokihoz, nyitott csatornákkal nem lehet rohangálni. csodálkozom, hogy nem dagadt be még a fejed tőle! oké, hogy tisztulnia kell, de így minden belemehet,azt utána megint ki kell tisztítani. nekem az utolsó gyökérkezelésem 3hónapig tartott, most lett vége, heti egyszer mentem tisztításra, de nem csillapodott le a fogam. mostmár végre vége. ez benne van a pakliban, de félúton nem hagyhatod abba, mert sokkal többet ártasz magadnak addig. a fog tényleges gyógyulása akkor kezdődik el, mikor töméssel lezárják, addig ugyan tisztul, de nagy a felülfertőződés veszélye,.. ugye nem akarsz egy jó kis gyökérhártya-gyulladást, ami áthúzódik a többi fogadra is? azonnal menj vissza, ha elfogadsz egy javaslatot. és legyél hálás annak a fognak, hogy még nem élted át a kínok kínját, ahogy én...
2011. júl. 27. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Köszi, ma voltam, csak sajna nem rendelt... nem magándoki. a héten visszamegyek még, nem fáj a fogam, semmi baja nincs, vagyis hát sok baja van, de annyi a legnagyobb baj, hogy ha megszívom a fogam, akkor kellemetlen ízt érzek a számban.
2011. júl. 27. 16:43
 7/27 anonim ***** válasza:

jól van, örülök, hogy rászántad magad! :)

de mostmár ne hanyagold el, ha rendben lesz sokkal jobban fogod magad érezni, hidd el. azt a pici kellemetlenséget megéri. valószínűleg azért érzel rossz ízt, mert azért a dolgok belementek ezalatt az idő alatt, a kaja meg ugye romlik benne, a bomlásterméknek meg elég kellemetlen szaga van. Majd írj mi volt a dokinál, ha túlvagy rajta! ;)

2011. júl. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Attól félek hogy kikell húzni :( :( :(


Tényleg elhanyagoltam, mert nem mentem el. Csak most már késő bánat, remélem nem vészes a helyzet annyira, talán bíztató jel, hogy nem fáj semmi(?)

Köszi, majd mesélek :)

2011. aug. 1. 19:13
 9/27 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 éve tömték be azt a fogat, amivel sokáig jártam gyökérkezelésre. Azóta is minden oké vele. (kopp-kopp)

Szinte ki sem látszódott az ínyemből, én kihúzattam volna.. De a doki rábeszélt, hogy mentsük meg. És nem bántam meg. Szépen "kiformázta" a csücsköket, fog formája van. Nem szabad feladni, én megtanultam! :))


első válaszoló..

2011. aug. 2. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

:)


Én nem húzatnám ki, mert eléggé elől van, 4. fog, az a kisrágó vagy mi a neve a vámpirfog mellett :D


Meg hát nem magánorvos, sajna sokba kerül :\


ma megyek délután, remélem ... na igen. hogy nem lesz para :D

2011. aug. 2. 08:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!