Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Az ínyém pár fogamon visszahúz...

Az ínyém pár fogamon visszahúzodott mivel tudnám kezelni hogy az ínyem újra a régi legyen?

Figyelt kérdés

Régen amikor kicsi voltam volt hogy 1 héten csak 1x mostam fogat... eléggé elhanyagoltam a fogmosást kiskoromba és akkor alakult ki.Ma már renszeresen mosok fogat napi 3x-4x

de az ínyemen nem tapasztalok változást.Mivel lehete kezelni az ínyemet hogy normális legyen?


2011. júl. 26. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
fogorvossal, de bazi gyorsan, mielőtt kihullanak a fogaid
2011. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Fogköved nincs? Ha van, le kéne szedetni.

Szájvizet használsz?

2011. júl. 26. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
én azért megnézhetném, nincs-e pl. fogínysorvadásom...
2011. júl. 26. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogorvos.


De amit otthon tehetsz: kis fejű, puha sörtéjű fogkefe (az Elmex, Meridol, Sensodyne márkájúak nagyon jók), Meridol fogkrém és szájvíz. Ezt mind beszerezheted egy Rossmanban vagy dm-ben. A fogkefét és krémet értelemszerűen használd, a szájvízzel pedig utána öblögess.

2011. júl. 26. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt az ínyemmel problémám, fogdoki leszedte a fogkövet, majd valamivel átsúrolta az a részt a fogamnál ahol az így be volt gyulladva (úgymond az ínyem alatt kotort, de nem fájt!) és puha sörtéjű Meridol fogkefével kell fogat mosnom és nem vízszintesen huzigálni, hanem függőlegesen (pl. fenti fogaknál ráteszed az ínyedre a fogkefét és lehúzod, ezt kb 5-10szer meg kellett ismételnem minden egyes fognál, hogy rendbe jöjjön az ínyem) nagyon sokáig tartott így a fogmosás, de segített!!! ma már elég körkörös mozdulattal mosnom a fogam. De a vízszintes nem tesz jót!
2011. júl. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!