Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meg kell műteni a bölcsességfo...

Meg kell műteni a bölcsességfogamat, vagy elmúlik a gyulladás magától?

Figyelt kérdés

4 napja,alul jobb oldalon borzalmas fájdalmaim vannak a növekedőben lévő bölcsességfogam miatt,be van dagadva az ínyem,és mintha rá lenne nőve a kis fogacskára és nem engedi,hogy kibújjon rendesen...:(

Ha lehet nem szeretnék szájsebészetre menni,úgyhogy várom a tippeket olyanoktól,akik hasonló cipőben jártak,mint én,hogy esetleg valamilyen jó fajta gyógyszer,vagy házi praktika elmúlasztja-e a gyulladást az ínyemről?Vagy muszáj lesz meglátogatnom a fogdokimat :/


2011. júl. 26. 18:27
 1/4 sine.lacrimna ***** válasza:
A fogdokit igen a szájsebészetet nem feltétlenül.
2011. júl. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sine.lacrimna ***** válasza:

A fogdoki egy gyógyszerrel átitatott gézcsíkot betesz az ínyed alá és az ott helyileg kifejti a hatását.

Ha szerencséd van néhány csere után el is múlik:-)

2011. júl. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ááááá! Én pont 2 hete jártam így. júli 10-én kezdett egy picit fájni, gondoltam majd kibújik magától. 15-én mentünk nyaralni, és pont mire megérkeztünk a helyre úgy elkezdett fájni, hogy a számat is alig tudtam kinyitni. Vettem be fájdalomcsillapítót, de az sem segített igazán. Neten olvasgattam, hogy fogkefével dörzsöljem meg, hogy az ínyem hamarabb tudjon visszahúzódni, de ez se nagyon segített. 17-én haza is jöttünk, de a fogorvosom pont szabin volt és a helyettes dokit pedig nagyon utáltam, így nem mentem be hozzá.

Szerencsére szerdára el múlt a fájásom, de még most sincs kint teljesen a fogam. :( Még lesz 1 köröm a kis köcsöggel :D


A kérdésedre válaszolva: szerintem nem kell megműteni, hogy ha felfelé jön ki. Picit várjál vele. Látod én is másfél hetet szenvedtem vele és elmúlt. De ha nagyon aggaszt, akkor menj el dokihoz. Nem fog rögtön neked esni. :)

Jobbulást!!!!!!!!!!!!!!

2011. júl. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Igazad van,kedves utolsó kommentelő,azt hiszem az a legjobb megoldás,ha várok kicsit,aztán ha valóban nem javul,akkor felkeresem a fogdokit!:)

2011. júl. 26. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!