Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogaim között alul van kis...

Fogaim között alul van kis fogkövem. Le kéne szedetni gondolom, de félek. Fájdalmas? Illetve nem lazulhatnak meg a fogak, ha leszedik?

Figyelt kérdés
2011. júl. 29. 22:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
70%

Nem dehogy fáj, és nem lesz semmi baja a fogadnak:)


Ultrahanggal távolítják el manapság a fogkövet.

2011. júl. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Hát fura, mert csak most olvastam itt az oldalon, hogy van uh-s fogkőleszedés, most kérdeztem meg a párom, akinek egy hete szedték le, hagyományos módszerrel...:S most akkor ezt nem értem...
2011. júl. 29. 22:20
 3/11 anonim ***** válasza:
Akkor úgy néz ki, hogy orvosa válogatja. Nekem ultrahangos volt:)
2011. júl. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem is rendesen csiszolóval szedik, pedig korszerű rendelőről beszélek. Nem fáj egyáltalán.
2011. júl. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
nekem is nem régen szedték le először a fogkövet és nagyon izgultam tőle,mert kicsi a fájdalomküszöböm,de jó volt a fogorvos és vigyázott,egyáltalán nem fájt.Inkább csak furcsa volt,hogy ott kapargatott,meg kicsit talán kellemetlen is.Amikor kész van nagyon furcsa,mert érzed a fogaid között a hézagot,de egy-két nap alatt meg lehet szokni.
2011. júl. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, kihez mész. Ha a párod orvosának nem volt megfelelő gépe, akkor nem volt más választása, mint a hagyományos módszer. De egyébként az se fáj igazából, csak keserű.

Azért érdemes egyébként leszedetni, mert a fogaid pont akkor lazulhatnak meg, ha van fogköved. Az ugyanis ínygyulladást eredményezhet, és a gyulladt ínyből ki is eshetnek a fogaid.

2011. júl. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! :) Májusban átestem gyökértömésen, csiszoláson, koronán, és most egy nyavalyás fogkőleszedéstől félek :S Iszonyatosan félek mindig, akárhányszor megyek, pedig rendes a fogdokim, vigyáz rám. Csak fogkőleszedésnél nincs érzéstelenítés és emiatt tartok tőle nagyon...:S Mivel a fájdalomküszöböm mondhatni a nullával egyenlő..:(
2011. júl. 29. 22:32
 8/11 A kérdező kommentje:
A másik, ami miatt aggódom, hogy sokan azt mondták, hogy utána jobban képződhet a fogkő,a mint megpiszkálják.. Most ez hülyeségnek hangzik, de ki tudja...
2011. júl. 29. 22:36
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nagyon félsz, kérj érzéstelenítő sprayt. Mondd meg, h félsz és megnyugtatna, biztos belemegy :)


Mondjuk vicces, én pont az ellenkeződ vagyok ezek szerint, gyulladást kellett kitisztítani, szurit akart adni, hogy ne fájjon, én meg mondtam, hogy akkor inkább fájjon, de ne szúrjon meg. Végül nálam is spray lett belőle :D

2011. júl. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Az UH-s fogkőleszedés drágább, mint a sima?
2011. júl. 29. 22:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!