Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan szedjem össze a bátorsá...

Hogyan szedjem össze a bátorságomat, hogy bejelentkezzek a fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
2 éve nem voltam fogorvosnál, és időszerű lenne elmenni ellenőrzésre. A múlt hónapban elhatároztam, hogy augusztus elején bejelentkezem. Tegnap délelőtt akartam, akkor nem tettem, azt mondtam majd délután. Délután azt mondtam, hogy majd ma délelőtt. Persze délelőtt sem mertem, és azt mondtam, hogy majd délután inkább...Most délután van, ideje lenne eltelefonálni, de egyszerűen tiszta ideg vagyok, nagyon félek még telefonálni is...
2011. aug. 2. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
ismerős a helyzet... ugyanígy voltam én is ezzel.. aztán nagy erőt vettem magamon és elmentem az időpontra. később már bántam, hogy miért nem mentem hamarabb, és nem értem , hogy mitől féltem :) ;) hívd fel! semmit sem veszíthetsz!! =))
2011. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Én is iszonyatosan féltem a fogorvostól, aztán még februárban letört az egyik fogam és kénytelen voltam elmenni. Így is nagyon nehezen szedtem össze a bátorságomat, de megkerestem azt az orvost akiről csak jókat hallottam, majd bejelentkeztem hozzá. Azóta voltam nála többször is és egyre kevésbé félek a fogorvosoktól, mert igazából a kezelés nem fáj egyáltalán és sajnos a fog olyan dolog h magától nem gyógyul meg. Előbb utóbb tehát úgyis el kell majd menned, viszont minél tovább halogatod annál rosszabb lesz.


Mondjuk sztem ezeket már te is tudod, csak hát benned van a félsz :).

Amit tudok javasolni, hogy találj egy jó fogorvost, én azt mondom, hogy még úgy is megéri ha az átlagnál egy kicsit drágább, mert legalább nem lesz még több rossz emléked róla.


Sok sikert!

2011. aug. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Gáz, mert ugye az időpontkérés után, már van egy biztos pont, amikor el kell menned, így az időpontkéréssel elkerülhető az a dilemma, hogy "Ma nem megyek, mert <tetszőleges kifogás>, de majd holnap.

Akkor a telefonnal lehet játszani ugyanezt.

Hát...

Ülj le.

Aztán kezdd el beírni a számot. Abból még nem lehet baj, hiszen ugye bármikor ki is törölheted.

Aztán nyomd meg a hívásindítás gombot. Ekkor is nyugtathatod magad azzal, hogy még nem dőlt el semmi, lehet foglalt is. Közben a háttérből felcsendül Beethoven v. szimfóniájának kezdő taktusa.

"Jó napot X. Y. vagyok szeretnék időpontot kérni egy vizsgálatra."

"Augusztus 25-re tudok adni"

"Az nem lenne jó, esetleg a következő hétre?" (nyertünk még egy hetet a horror előtt, hurrá)

"Rendben..."

Aztán elmész és pont.

2011. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
pl úgy, hogy gondolj arra, hogy ettől vannak sokkal kellemetlenebb és fájdalmasabb vizsgálatok is. vagy pozítiv hozzáállással, hogy minél előbb elmész, annál hamarabb leszel túl az egészen :)
2011. aug. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Szerencsére egy nagyon kedves orvot sikerült találnom, sok orvosnál megfordultam már, de vele vagyok eddig a legjobban megelégedve. Aranyos, nem fáj amit csinál, és bár drágán dolgozik, de megéri.

Csak annyi rossz tapasztalatom volt már, hogy ez a félelem belém van már nagyon kódolva...


Kb 10 perce felhívtam, és úgy voltam mint ahogy a 3. válaszoló leírta:

Odamentem a telefonhoz nagy bátran. Beütöttem az első 3 számot, aztán gondoltam egyet becsuktam az ablakomat :D (leraktam a telefont). Újra beütöttem, vártam hogy csengjen ki. Csengett, nem vették fel. Mondom 30 mp-ig csörgetem (hátha nem veszik fel... :D) és tényleg nem vették fel. Megpróbálom még párszor, de lehet most van szabadságon...

2011. aug. 2. 17:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Épp fel akartam ajánlani, hogy szívesen kérek én neked időpontot. :D
2011. aug. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!