Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1 évvel ezelőtt levizsgáztam...

1 évvel ezelőtt levizsgáztam autóra, de sajnos nincs elegendő bátorságom, hogy hajtsam is. Mindig attól félek, hogy nehogy valami közlekedési problémát okozzak. Hogyan szerezhetném vissza a bátorságomat?

Figyelt kérdés
ELőre is köszönöm a válaszokat, egy 39éves nő.
2011. jan. 13. 15:54
 1/6 anonim ***** válasza:

lehet venni órákat olyanoknak akiknek már van jogsijuk de félnek .

vagy megkérsz egy ismerősödet aki gyakorlott, hogy üljön melléd és menjetek el kocsikázni olyan helyre ahol viszonylag nem nagy a forgalom.

csakis gyakorlattal szerezhetsz önbizalmat és rutint a vezetéshez.

remélem sikerül, minden jót !

2011. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj először nagyon gyér forgalmú utakon közlekedni. Ha van ismerősöd aki el tud veled menni kérd meg. Csak ha vezetsz akkor tudsz rutint szerezni, tehát mindenképpen kezdj el próbálkozni kicsit. Viszont nagy forgalmú, többsávos útra ne menj még, mert ott tényleg lehet probléma. Ne félj a vezetéstől, ha figyelsz mindenre nem lesz gond. A félelem nem egyenlő az óvatossággal.
2011. jan. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Autósiskolában jogositvánnyal is lehet gyakorolni. Én azt javaslom. Ott szakképzett oktató, és felszerelt autó is a rendelkezésedre áll. Azt a pár ezer ft-ot érdemes rászánni, olcsóbb mint ha összetöröd az autódat, vagy neadj isten megölsz valakit.
2011. jan. 13. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Indulás előtt bedobsz egy felest. :)


Hát szerintem is csak az a legjobb, ha gyakorolsz, először kis forgalmú úton, és minél többet. Ha ritkán vezetsz, nem szokod meg a forgalmat.

Van olyan rokonom (nő), aki az első autóját 20 évesen adta el (a kocsi volt 20 éves), amikor 3 E km volt benne... Ő ma sem mer egyedül átautózni a szomszéd faluba.

2011. jan. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat ! Megfogadom őket,majd jelentem,hogy mi lesz tovább velem..:)

Üdvözöllek titeket..!

2011. jan. 13. 18:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Hasonlo cipoben jarok, elso automat vettem eppen :)

Nagyobb parkoloban probalj gyakorolgatni, illetve pl itt vasarnap eleg kihaltak az utak, en akkor szoktam... aztan belejossz idovel :)

es kerj meg vkit hogy legyen veled az anyosulesen

2011. jan. 22. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!