Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mennyibe kerül fogszabályozás,...

Mennyibe kerül fogszabályozás, hol a legolcsóbb? Elmúltam 18

Figyelt kérdés

A felső fogsoromra kellene, igazából még most is nagyon sokat változik a fogsor, mert a jobb oldalán lévő szemfogam nem nőtt le teljesen és ez nyomja az előtte levő fogaimat és minnél csúnyábbak :S Most már rászántam magam a fogszabályzóra, csak nagyon drága :(

18 vagyok


2011. aug. 5. 20:12
 1/4 anonim ***** válasza:

hogy hol a legolcsóbb, szerintem nem fogjuk tudni megmondani, mert nem tudjuk, hogy merre laksz, meg stb.

viszont az ár mindenhol 100-200 ezer forint között mozog

2011. aug. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia. Azt, hogy csak a felső fogsorodra kell fogszabályzó te nem tudhatod. Én is így gondoltam. Az alsók szép rendezettek voltak, amikor elmentem fogszabályozásra. Hát kiderült, hogy vannak ott is gondok. Egy fogsorra a fogszabályzó (fém) 75000Ft minimum. Ezen felül a porcelán kb. olyan 20-20ezerrel többe kerül. Kell két röntgen (panoráma,teleröntgen) + lenyomatvétel. És havonta kell kontrollra/aktiválásra járni. Ez megint város függő.


Tehát tegyük fel, hogy mivel elmúltál 18, nem akarsz fém színűt venni, így két fogsorra (valószínű, hogy kapsz az alsóra is, ha mégsem akkor felezd el az összeget):

200000-250000Ft

Lenyomatvétel:

3000-5000Ft

Röntgenek:

8000-10000Ft

Tisztítóeszközök:

5000Ft

Havi aktiválás (ha mondjuk 1 évig van fent):

12x(5-10ezer Ft)


Így:

270000-325000Ft


Van ahol részletfizetést is engedélyeznek, így könnyebben boldogulnál. Azt, hogy hol a legolcsóbb nem tudom. Ahol laksz, annak a közelében keresgélj, és azok közül a legolcsóbbat választod majd úgy is. Ha nincs sok pénzed, akkor sajnos bele kell törődnöd abba, hogy még 1-2 évig így marad, amíg megspórolod a pénzt rá! :)

Sok Sikert!

2011. aug. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
nekem alsó felsó 18-18volt :DDDD
2011. aug. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Talán mert nem múltál el 18? :)
2011. aug. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!