Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mit gondoltok a fogszabályozórol?

Mit gondoltok a fogszabályozórol?

Figyelt kérdés
tapasztalatok?? :P
2011. aug. 8. 21:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%

Nekem másfél éve van és valószínű 1-2 hónap múlva veszik le:) Hatalmas a változás, már pár hónap elteltével is teljesen másképp álltak a fogaim mint azelőtt, mára pedig igazán szépek lettek és ez már remélem jó sokáig így is marad:D

Inkább viseld el ezt a kis időt és utána felszabadultan mosolyogj egész életedben, mint gondold cikinek és bánd egész életedben ;)

2011. aug. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mármint mire vagy kíváncsi? Nekem annó volt, szépen helyretette a fogaimat (mondjuk azóta a bölcsességfogaim kicsit összetolták), de ezért cserébe két évig egy csomó fémmel a számban kellett rohangásznom :D És néha, amikor meghúzták eléggé tudott fájni, időnként meg a drótok szétvágták a számat... Ha arra gondolsz,hogy ciki e, nem az, sokkal cikibb, ha az embernek csúnyák a fogai :)
2011. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem oktoberben lesz fent...a környezetetek hogyan fogadta?...(nem tartom cikinek)..a húzásokat mennyi ideig csinálják?..jó tanácsokat szeretnék..ilyeneket :D
2011. aug. 8. 21:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nekem 14 évesen rakták fel, azt hittem,már marha öreg vagyok, és majd kiröhögnek (a húgomnak most lett,ő is 14, és ugyanezt hitte...), persze igazából senkit nem érdekelt :D A húzások csak pár percig tartanak, utána egy fél napig tényleg fog fájni a szád, de kibírható :) Szerintem még poénos is volt, hogy mindenféle színű gumikat tettek rá. Mondjuk azt nem szerettem, amikor egy gumival össze kellett gumizni az alsó és a felső fogsoromat, hogy lehúzza a szemfogamat,mert ha enni akartam ki kellett szedni a gumikat, és az elég undorító volt XD De persze nem biztos, hogy Neked lesz ilyen, nekem az egész fogszabályzás a kiálló szemfogaim miatt kellett...
2011. aug. 8. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
nekem vagy 3 évig volt állandó, előtte csomó ideig éjszakai. nekem kb. annyi a tapasztalatom róla, hogy jó kis önbizalomhiányt okozott, miközben a fogaim alig alakultak, mert állítólag fogászatilag "kicsi a szám", így nem férnek el benne a fogak. pedig már húztak is ki. majd tömnek is, meg mittudomén. fogfeltöltés is lesz, mivel fogzománc sérülésem is van, mert kiskoromban szépen beütöttem a fogaim. kiskoromban még féltem a fogorvostól, de mostantól már annyira k*rvára elegem lett az egészből, hogy már az se érdekel, hogy fáj. mindent elviselek. :D pedig annyira vigyázok rájuk, amennyire csak lehet. fogselyem, többszöri fogmosás, rágó, szájvíz.. és mégis. jó, mi? persze ez csak az én tapasztalatom, hiszen 100 emberből csak én járhattam így.
2011. aug. 8. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönööm a válaszaitokat...nekem esztétikus (állando) fogszabim lesz..
2011. aug. 9. 07:48
 7/12 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én az első napokba azt se tudtam hogy beszéljek, hogy nevessek, hogy ne látszódjon:D de idővel ez lepereg az emberről. Nekem 16 évesen tették fel. Az elején volt néhány olyan pillanat, hogy osztálytársak bámulták a számat.. áá utáltam:D Nekem fém fogszabim van, nem ez a legdizájnosabb, de a doki azt mondta, hogy ez a legerősebb és ezzel érhetünk el igazi változást. Enni alig bírtam az első pár napba, eléggé fájt is. Később néha kikezdte az ínyemet:S Eltelik 1-2 hónap és már észre se fogod venni egyébként. Én most attól félek, hogy milyen lesz, ha leveszik, mert már azt se tudom milyen fogszabi nélkül élni:D

Ha bármi kérdésed van, fordulj hozzám :D

2011. aug. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
hehe..én is most tettem fel ezt a kérdést,és észrevettem hogy pár sorral a kérdésem alatt van egy ugyan olyan..:D Nekem csütörtökön teszik fel a fogszabályzómat,biztos furcsa lesz eleinte,de majdcsak megszokom..=))
2011. aug. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nekem alsós koromban volt, legalább két három évig kivehetős, aztán feltették egy évre a rögzítettet.. akkor még elég kicsi voltam, nem nagyon volt jellemző a fogszabályzó, szóval nem nagyon érdekelt... csak tudom, hogy nagyon fájt. aztán mikor levették kaptam kivehetőset, dee azt nem hordtam, szóval visszaálltak a fogaim... aztán most 18 éves vagyok, írtó ocsmánynak, és cikinek tartom a fogszabályzót, bárki bármit is mond, szerintem nagyon csúnya. DE ettől függetlenül, 18 évesen ismét bevállaltam hogy rámtegyék, most alul és felül is rögzített van. már több mint fél éve van rajtam, még ugyanennyi vissza van. amúgy az első két hétben, konkrétan nem bírtam főtt kaját enni rettenetesen fájtak a fogaim.. a húzások után is mindig egy két napig... de, ami jó, hogy már két három hónap után láttam a változást, most már majdnem hogy tökéletes... szóval inkább elviselem, hogy bénán nézek ki egy évig, mint hogy egész életembe ne mosolyogjak :) egyébként, amennyire féltem, hogy majd nem fog rámnézni a pasik... :D hááát azóta rengetegen megtaláltak, és a fogszabi senkit nem zavar, csak engem xD deee kibírom!!! és sok sikert neked is... hidd el MEGÉRI! :)
2011. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Nekem is októberben teszik majd fel.. de én ha csak rá gondolok elkezd görcsölni a hasam :)(most is) Nem is akarom, meg akarom is! A legjobban attól félek, hogy cikizni fognak... Eddig se szemüvegem se fogszabim nem volt, és most mind a kettő egyszerre! :( Na mind1, a szemüveget csak órákon hordom a tábla miatt... Meg ha majd lehet kontaktlencsém lesz.. Lehet választani hogy milyen legyen a fogszabim, ha állami lesz?? Bocsi, hogy itt kérdeztem!:)


Sok szerencsét! :D

2011. aug. 15. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!