Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Meddig bírja a tömés?

Meddig bírja a tömés?

Figyelt kérdés
Most járok kezelésre (már a vége felé tartok), "fogszínű" tömést használ az orvos. Igazság szerint meddig kellene bírniük a tömésnek? 10 év? Több? Kevesebb?
2011. aug. 17. 16:42
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha jól csinálja akkor akár életed végéig.
2011. aug. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
nekünk azt tanították a fogászati asszisztensi suliban, hogy 5-6 évente ki kéne cseréltetni az összeset.
2011. aug. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az összes tömésem fehér színű. Akkor az nem amalgán (mérgező) alapű, igaz?

Köszönöm a válaszokat?

2011. aug. 17. 16:57
 4/6 anonim ***** válasza:
12 éve van az egyik fogamban fehér tömés, az egyik sztk fogászati ellenőrzésen a dokinak fel sem tünt, hogy tömött a fogam, a 2 héttel ezelőtti fogászati ellenőrzésen közölte a doktornő, hogy semmi baja...szóval nem, nem kell 5-6 évente cserélni egy teljesen jó tömést
2011. aug. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

második vagyok

igen, nem fejeztem be a gondolatot. Szóval ezt tanítják, de nekem is pl már 12 éve van szintetikus tömés az egyik fogamban, eszembe nem jut kicseréltetni, amíg jól funkcionál

2011. aug. 17. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 6 év után kezdett el szuvasodni a fogam a tömés mellett. Újra tömték, és fél évig bírta.


Szerintem fogorvostól is függ, hogy mennyire dolgozik jól.

2011. aug. 17. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!