Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nyitott szájjal alszom és...

Nyitott szájjal alszom és nagyon zavar. Lehet ezellen valamit tenni?

Figyelt kérdés
Mi ennek az oka, talán az állkapocsizmaim nem elég erősek? Nagyon zavaró, mert reggelre teljesen kiszárad a torkom, sokszor folyik a nyálam és nem is lehet túl szép látvány. Mit tehetnék ellene?
2011. aug. 19. 19:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Nem tudom, csak azért írok, hogy lássam aztán a válaszokat. A párom is nyitott szájjal alszik és hát... elég undorító látvány. Ezért érdekelne
2011. aug. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
írnám, hogy ha nagyon zavar, csukd be a szád, de ezt te nem tudod befolyásolni. Valószínű, jó mélyen alszol. Tegyél az ágyad mellé egy pohár vizet, hogy ébredéskor le tudd locsolni a torkodat.
2011. aug. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
meg kéne operáltatni az orrsövényferdülésedet ;)
2011. aug. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Azért, mert ellazulsz, ellazulnak az izmaid alvás közben. Ha éber állapotban ellazítod alaposan az össze izmodat, akkor (a fejeden is) akkor a szád is kinyílik :) Örülj amíg eltudsz lazulni! Ilyenkor a száj résnyire kinyílik, ez normális.
2011. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
93%
A"nézőknek" meg azt tanácsolom, hogy ha undorító, akkor nem kell nézni:D Viszont, ha kihagy a légzés, akkor mielőbb orvoshoz kell fordulni.
2011. aug. 19. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Kapsz elég levegőt az orrodon? Én azért aludtam mindig nyitott szájjal, mert sokat volt bedugulva az orrom és csak így kaptam levegőt. Elsősorban a poratka allergiám miatt... amióta ez rendeződött, már nem alszom nyitott szájjal, csak nagyon ritkán.
2011. aug. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 tetris ***** válasza:
25%

Esetleg meg lehetne próbálni felkötni az álladat, mint amikor valaki meghal, és felkötik az állát, hogy ne essen le, és ne legyen olyan bamba képű amikor átmegy a túlvilágra. Groteszk lehetőség, de talán egy próbát megér.

Aztán hátha nem nyílik ki a szád alvás közben, ha fel van kötve.

2011. aug. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nincs semmilyen allergiám és a levegőt még nyitott szájjal is az orromon keresztül veszem.

Köszönöm az eddigi válaszokat és ha esetleg van valakinek megoldása várom a további tanácsokat!

2011. aug. 19. 19:30
 9/14 A kérdező kommentje:

Az első válaszolónak:

remélem nem én vagyok a párod:)

2011. aug. 19. 19:32
 10/14 DrBadru válasza:
67%
Próbálj meg hason fekve aludni, ekkor nem csúszhat hátra az alsó állkapcsod, nem tud kinyílni a szád!
2011. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!