Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » 15 hónapja van fölül fém...

15 hónapja van fölül fém fogszabályzóm. Korábban 2 havonta kellett járnom aktiválásra, ívcserére, de november óta csak 3 havonta kell mennem. Azóta semmit nem javultak a fogaim. Milyen időszakonként kell ill. lehet az aktiválást, ívcserét elvégezni?

Figyelt kérdés
Ma voltam aktiváláson.Az orvos szóban 2 havonta rendel vissza, de folyamatosan 3 hónapra jegyeznek elő.Iskolás vagyok Tb támogatással.
2009. ápr. 15. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
nálam ez 1-1.5 hónap szokott lenni. ha súlyosabb az egész, akkor nagyon sokáig fog neked tartani :S nekem is másfél éve van fent, pedig nem volt nagyon nagy gond vele... és még majdnem 1 év. elvileg havonta lenne normális, magánrendelésen is úgy csinálják. valószínűleg nálatok másmiatt ilyen sok idő, sok a gyerek vagy ilyesmi
2009. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindkét gyermekemnek volt ilyen fogszabályozója, a lányomnak egy neves magánorvos csinálta,kb 3-4 hetente jártunk(nem a kezelések száma alapján kellett fizetni)és egyenként húzta eel a fogait, gyönyörű fogsora lett,kb másfél évig volt fenn,ha jól emlékszem. A fiamnak iskolaorvos csinálta,miután több mint egy év után semmit nem változott,(valahogy az egész fogsort próbálták elhúzni,)elvittem őt is másik orvoshoz,ott rendesen megcsinálták,de nem 2-3 havonta jártunk,ott is kb. havonta.De mivel az ő fogproblémáját torlódás okozta,a második orvos azzal kezdte,hogy két fogat kihúzott,így nagyon szépen sikerült helyretenni a fogait.Azt hallottam,kevés igazán jó fogszabályzással foglalkozó fogorvos van.Esetleg próbáljatok meg beszélni vele,hogy mikorra várható látványosabb változás,mert 15 hónap alatt azért már a vége felé kellene tartani a szabályozásnak.
2009. ápr. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem is torlódásom volt,a fölső 4-eseket ki is húzták (egy másik orvos) még a fogszabályozás előtt. Akkor egy kicsit javult a helyzet, de most már mindenhol hézagos,sőt úgy tűnik ,hogy talán marad is valamennyi hézag.(Úgy állnak a fogaim, mint a pók lábai.)
2009. ápr. 15. 21:19
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon szépen köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak!
2009. ápr. 16. 09:11
 5/5 anonim ***** válasza:

18.42-es vagyok

Ne érd be ezzel a "fél"munkával,később zavarni fog. Menj el egy jó orvoshoz,és húzasd be. Utána adnak egy éjszakai fogszabályozót,ami végleg helyén tasrtja a fogaidat. Később már semmit nem kell használni,mégis szépek maradnak.Hidd el,megéri!Én 50 éves vagyok,gyerekkoromban szabályozták a fogaimat,de akkor még csak kivehető készülék volt,és nagyon csúnya maradt. Rengeteg problémát okozott nekem,kisebbségi komplexusom volt,nem mertem nevetni,csúfoltak is miatta. Senkinek nem kívánom ezt az érzést,azért is vittem a saját gyerekeimet is ,pedig nekiki szerencsére alapból sem volt annyira csúnya,mint az enyém.De nem is volt komplexusuk miatta,mert idejében rendbetetettem. Tarts ki a kezelés mellett,nem bánod meg!

2009. ápr. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!