Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj és vérzik az ínyem....

Fáj és vérzik az ínyem. Mitől? 16/f

Figyelt kérdés
Ha nyelvel nyomogatom akkor fáj és könnyen vérzik? mitől? hogy javíthatnék rajta?
2011. aug. 22. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:

biztos felsértetted én is jártam már így tegyél betadint a fogkefédre fogmosáskor

14/l

2011. aug. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
de nekem több helyen fáj és vérzikxd
2011. aug. 22. 21:49
 3/5 anonim ***** válasza:

Irány a fogorvos, amilyen hamar csak lehet, mert ő tud pontos diagnózist adni. Lehet ínysorvadásod van, bár ahhoz elég fiatal vagy.

Volt a családban valakinek ínysorvadása?

2011. aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem mek fogorvoshoz. lehetvolt.
2011. aug. 22. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem csak sima ínygyulladás... Gyakori mert az emberek többsége rossz technikával mos fogat, és a fognyak közelében felhalmozódó lepedék begyullasztja az ínyt. Ha rámész az ínyedre fogkefével az nem rossz sőt! Csak arra figyelj, hogy ne túl erősen tedd!!! Ha nagyon szétállnak a sörték fogmosás közben akkor nem jól csinálod. A fogkefe sörtéjének csak a hegye tisztít igazából. És javaslom a lágy sörtéjű fogkefét, plussz ha ínygyulladás, akkor használj "meridol" nevű fogkrémet. Ezenkívül jó még a sensodyne, vagy az elmex is. Ha mindent jól csinálsz akkor pár napig még vérezni fog, amiatt, hogy a gyulladt ínyréteg lejön,ahogy dörzsöli a fogkefe, de nem kell megijedni, az normális. Ha utána megfelelő technikával mosol fogat akkor nem fog vérezni. Ja igen, és ahogy az előttem hozzá szóló nagyon jól mondta MENJ EL FOGORVOSHOZ!!! Itt nem látjuk mi a bajod, csak tippelni tudunk, abból, amit elmondasz de lehet nem pontosan mondod el, mert nem értesz hozzá, pláne ha épp olyan ír neked, aki még fogat mosni sem szokott... Menj el fogorvoshoz!!! És ne csak most, évente kéne járni.
2011. aug. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!