Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Mitől vérzik még mindig az ínyem?

Mitől vérzik még mindig az ínyem?

Figyelt kérdés
Augusztusban voltam fogorvosnál,leszedte a fogkövet felírt fogkrémet és szájvizet(Meridol,állítólag ez a legjobb),mert be volt gyulladva az ínyem nagyon durván.A gyulladás el is múlt úgy vettem észre,de több mint egy hónapig használtam ezeket és az ínyem még mindig vérzik,és nem tudom miért?szerintetek mi lehet a baj?pénteken megyek fogorvoshoz,augusztus óta is voltam gyökérkezelésen,de nem mondott rá a doki semmit :S előre is köszi!
2011. okt. 4. 18:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Cserszömörcés szájvizet, nekem használni szokott.
2011. okt. 4. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A fogínygyulladást legtöbbször tényleg a fogkő okozza,használhat bárki bármilyen fogkrémet ha fogköve van az bizony mindig vérezni fog. Írtad,hogy voltál szájhigiénés kezelésen,azt viszont tudni kell,hogy van íny alatti fogkő is. Sok helyen azt is kitisztítják,de van ahol nem. Első lépésben megnézetném az íny alatti fogköveket is. A másik tippem,hogy nem helyesen és nem megfelelően végzed a fogmosást. Kérhetsz a fogorvostól tanácsadást, a legtöbb helyen a szakszerű fogmosást is megtanítják. Nagyon fontos szempont fogmosásnál,hogy ne legyen a sörte kemény,mindig médium fogkefét kell választani,a te esetben lehet,hogy egy ideig jobb lenne a soft. Ez minden fogkefén rajta van. Amitől még vérezhet az ínyed,hogy túl erősen mosod a fogaidat.Nem az erő számít hanem a technika. Általában ezek az ínyvérzés leggyakrabban kiváltó okai. A fogselymezés is fontos,sokan nem használják,pedig a fognak 5 felszíne van és ebből kettőt fogselyemmel tudsz csak megtisztítani. Íny vérzésére parodontax-ot ajánlanám.

2011. okt. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat,mindenképpen kipróbálom a paradontaxot mástól is hallottam,hogy jó!
2011. okt. 5. 19:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!