Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályozás miatt húztak...

Fogszabályozás miatt húztak már valakinek? Nem a húzás a fontos, hanem az, hogy utána hogyan kezelték.

Figyelt kérdés
Hogy érték el, hogy a rés eltűnjön, ez mennyi idő, és mi volt a szátokban hozzá? (nekem felső-alsó gumihúzásom van, illetve kaptam éjszakára fejpántot, de már most érzem, hogy nem sokat fogom viselni, szerintem nem is szükségszerű)
2009. ápr. 18. 00:05
 1/5 anonim válasza:
Nekem anno húztak ki fogamat felülről és alulról is (egyet-egyet), mert túl nagyok a fogaim és torlódtak egymáshoz, csak így lehetett megoldani hogy szépen rendeződjenek egymás 'kitérítése' nélkül. A foghúzás után tették fel a fogszabályzómat, és folyamatosan helyrehúzták a többi fogamat a rés helyére. Havonta kellett visszajárnom fogorvoshoz, minden alkalommal húztak a fogszabályzón, hogy erősebben húzzon, így sikerült helyretolni a többi fogamat.
2009. ápr. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején 2 nagy rágó tejfogamat húzták ki alul szabályzás végett. fontos viszont: a fejpántot hordanod kell, még ha te magad nem is tartod fontosnak, mivel így állnak helyre a fogaid. nem véletlenül adta az orvos.
2009. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ja, még a kezelésről: nekem emlékeim szt már fenn volt a fogszabályzó, mikor kihúzta azokat a fogakat. időközben vált láthatóvá, hogy azoktól a fogaktól meg kell szabadulni a jó eredmény érdekében. nekem egyébként nem volt fejpánt, úgy látszik, ez valami újítás lehet. (nekem kb 13-14 éve volt fogszabim). nekem a szemfogaimon levő ragasztásokon volt egy-egy kis kiálló fémpöcök és abba kellett beleilleszteni egy-egy kis gumigyűrűt. a felső leghátsó rágófogaimra volt ilyen fémgyűrőszerűség ráhúzva, és a gumit, amit előzőleg ráillesztettem a mezstőfogamra, azokra kellett hátrahúzni, és ott is fixálni. remélem, tudtam valamennyire szemléltetni.
2009. ápr. 18. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
gumihúzást én is kaptam, amúgy tökéletesen leírtad. Csak mellé még orvos szerint fontos a fejpánt, hogy nehogy a hátsók jöjjenek előre. De szerintem ez fizikailag lehetetlen ...
2009. ápr. 18. 19:21
 5/5 anonim válasza:
Egyáltalán nem lehetetlen, sőt a fizikai törvények szerint előre is fognak vándorolni, hacsak valami nem állja útjukat. Úgyhogy használd a fejpántot, mert nem véletlenül adták...
2010. márc. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!