Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy egy kocka...

Miért van az, hogy egy kocka csokit se tudok megenni annyira érzékeny rá a fogam?

Figyelt kérdés
Ha bekapok valami édeset az összes fogam egyszerre besajog néha nagyon erősen.Mi az oka?Lehet kezelni?
2011. aug. 28. 15:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Voltál már vele fogorvosnál?
2011. aug. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Menj fogdokihoz, valami nem stimmel, már baj van, de nagyobb is lehet, vagyis lesz. A csoki túl édes, ezért a kisebb bibík is hamarabb reagálnak rá fájdalommal. Ha nem eszel édeset, akkor nem érzed annyira, viszont akkor is ott van már a hiba.... úgyhgoy fogdoki!


Egyébként addig is úgy edd a csokit, hogy nem rágod szét, hanem csak szopogatod és lenyeled úgy, hogykevésbé menjen a fogaidba, fogaid közé... Úgy tűrhetőbb.

2011. aug. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Értem.ÉS a komolyabb dolgokon mit értettek?
2011. aug. 29. 17:59
 4/5 anonim válasza:

kilyukadt belül...

én is igy vagyok a jobb 4-5 közt lyukas és kívülről semmit se lehet látni...:(

2011. szept. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem nagyon tudom elképzelni, hogy ennyire érzékenyek a fogaid, ha teljesen egészségesek lennének.

Azt viszont tapasztalatból tudom, hogy valaki még tini korára se érzi fontosnak, hogy egszsgesek legyenek a fogai. Addig is szerintem a szülők felelőssége lenne erre is odafigyelni.

Nem arról van szó, hogy nagyon rossz állapotban vannak a fogaid?

2011. okt. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!