Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Kissebb baleset miatt kitört...

Kissebb baleset miatt kitört 4elsö fogam, nagyon drága a megcsináltatása?

Figyelt kérdés
Mindenképp szeretném megcsináltatni,de ha valakinek van tapasztalata,a fájdalomról,vagy maga a folyamatról,kérem írja meg
2011. szept. 5. 09:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogyan csináltatod.

Ha implantátum,akkor foganként olyan 200 ezerrel számolhatsz (én ezt csinálnám, nekem 3 rágófogam implantátum,teljesen olyanmint a saját fogam)

vagy csináltatsz egy hidat,akkor az egész kijön olyan 2-400 ezerből.

2011. szept. 5. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
köszi,rendes vagy hogy megírtad-és nagyon fájdalmas?
2011. szept. 5. 10:01
 3/13 anonim ***** válasza:
kitört, azaz teljesen, vagy van "töve"? Szóval lehetne rá koronát csináltatni?
2011. szept. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%
ha úgy letört, akkor ki kell húzni egyenként mindet és műfogakat rakni a helyére. az elég fájdalmas és költséges
2011. szept. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

szia!


Ha le lehet csiszolni, akkor korona a jó megoldás. Persze, ha tőből tört, akkor is lehet korona, csak a mellette két oldalon lévő egészséges fogra kerül a korona, közé meg híd. Akkor tőből kitört fogak gyökerét is eltávolítják.


Nekem a bal felső kismetsző tört ki 2 éve, a mellette lévő szemfog ketté. 3-as korona került rá (75000Ft) úgy, hogy a kismetsző gyökerét is kivették (13000Ft). Én magándokinál csináltattam Nyíregyházán, mert ő a legjobb a környéken. De így egy havi fizetésem ráment...Még jó, hogy itthon lakok.


A fájdalom csak a dokitól függ. én úgy kezdtem nála, hogy nagyon félek, ezért még injekció előtt is lezselézte az ínyemet. Foggyökér vésés előtt szájsebész injekció kell, az azonnal zsibbaszt.


Hiába magándokinál voltam, nem ajánlotta a beültetést, pedig foglalkozik vele. Akkor legalább egy 10assal drágább lett volna. És az állkapcsom is alkalmas volt, mégis lebeszélt. Azt mondta, hogy az állkapocscsont nem azért van, hogy lyukakt fúrjon bele... Én bíztam benne, csak ő ért hozzá, nem én. A korona gyönyörű lett, nem is látszik egyáltalán :)).

2011. szept. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
*100-assal
2011. szept. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én mellső fogak közti szünet miatt koronáztattam meg magam, 3fogat érintett a dolog, és 66 ezer volt igy, cakkumpakk röntgennel együtt. Bár a rtg a legkisebb összeg.. az 3000 volt. Még igy is olcsó volt azt hiszem.
2011. szept. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A csiszolás nem fáj ha koronáznak, csk a hangja kellemetlen. Nkem az érzéstelenítő szuri fájt, azt picit megkönnyeztem:)
2011. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi,igen mindnek megvan a gyökere,csak nagyon csúnyán elvannak törve,azt hittem ezeket már kikell húzatni
2011. szept. 5. 10:25
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Elöszor is nehogy kihúzasd! Hihetetlen néha milyen kis csonkokat képesek felépíteni. inlay, onlay, csapos mücsonk... keress egy jó dokit aki fogpótlással foglalkozik és ö megmondja, hogy mik a lehetoségek. esetleg kikérheted tobb orvos véleményét is.márcsak azért is, mert egy-két feleslegesen eltávolított foggal több százezer forintos hátrányba is kerülhetsz. tapasztalat
2011. szept. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!