Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Bölcsességfog kiműtése utáni...

Bölcsességfog kiműtése utáni fájdalom mennyire durva?

Figyelt kérdés
Eddig életem legfájdalmasabb eseménye a szülés volt, de ott megvolt a (csodaszép) eredménye. :) egy hét múlva húzzák ki a b. Fogam, a műtéttől nem félek, de hallottam, hogy utána brutàl. Tényleg ennyire?
2011. szept. 10. 00:41
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát szerintem a töredéke csupán, bár én pasi vagyok.

2-3 levél panadollal simán elviselhető az a 2-4 nap amíg van fájdalom.

Arra kell odafigyelni, hogy ne emelj, ne hajolj mélyen és ne nyomj sehol semmit erőből kb 2 hétig, különben bevérzik a fogágy.

2011. szept. 10. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Továbbá ha teheted vegyél ki egy hét szabit minimum, és a műtét után csak feküdj egész nap, és ne nagyon nyüzsögj inkább aludj!


Ez nagyban gyorsitja a gyógyulást.

2011. szept. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%
Nekem nagyon-nagyon fájt utána és rossz érzés volt, de fájdalomcsillapítóval ki lehet bírni. A legrosszabb az volt, hogy nem számíottam arra, hogy ennyire fog fájni. A szülésnél nem lehet azért fájdalmasabb :)
2011. szept. 10. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lónyugtató erősségű bogyóval túlélhető, azelső pár napban én csak feküdtem vagyis így féig ülve-félig fekve töltöttem el pár napot, nagyjából csak fürdeni és mosdóba jártam ki, mert egyrészt majd szétment a fejem a fájdalomtól, ami meg ki is merített és végig aludtam csak szinte, másrészt féltettem a sebet is, mert elég rendesen kivésték amit ki lehetett...

A műtét nem vészes amúgy, csak a hanghatások nem kellemesek, utána viszont... Egy hétig legalább tényleg semmi hajolás, emelés vagy hirtelen mozdulat, utána fokozatosan lehet lassan mindent. Enni például :D Na az így pár napig felejtős volt, mondjuk nekem részleges szájzáram is volt, de minden orvosolható és rendbe fogsz jönni pár hét alatt!

2011. szept. 10. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tyűű, köszönöm, hát nagyon hasznosak, amiket mondtok, ugyanis van egy 6 hónapos fiam, és nem így terveztem. De akkor szólok a férjemnek, hogy készüljön szabadsággal, mert örökmozgó a gyerek, muszáj jönnöm-mennem vele. Ráadásul aznap lesz délután az első babaúszása, el akartam menni megnézni (az már egyértelmű volt, hogy apa megy be vele), de ezek szerint nem leszek képes rá. :(((
2011. szept. 10. 11:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, már bocsi, de most az a fontosabb, hogy feküdj pár napot, nehogy felszakadjon a varrat. Főleg ha vésnek, akkor nagyon is pihenni kell, majd elmész a következő babaúszásra. Világért sem az anyukák lelkébe szeretnék taposni, de most ez fontosabb a lurkó úszásánál.
2011. szept. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Rami96 válasza:
Sziasztok.Nekem egy hete műtötték ki mind a 4 bölcsességfogam.a műtét nem volt para hiszen altatásban történt hála isten.ébredés után infuzión kaptam a fájdalomcsillapitokat.Szerencsésnek mondhatom magam hiszen az arcom nem dagadt fel lufi nagyságúra mint ahogy ijesztgetik az embert,a fogfájdalom is elviselhető ami sokkal rosszabb az a torokfájás mert a gyulladástól nagy gennyes hólyagok lettek a torkomon,és persze a diétás étel,az első 2 napban szinte mindent turmixoltam leginkább gyümölcsöket ettem,aztán egyre könnyebb metek a szilárdabb ételek is ,ma már a kifli evés is megy óvatosan.holnap szedik ki a varratokat állitólag azt már szinte megsem érzi az ember.Én sokkal rosszabb helyzetre számitottam ugyhogy ne féljen senki,jobb elöbb túl lenni rajta.!
2015. júl. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!