Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Felnőtt fogszabályozás mennyib...

Felnőtt fogszabályozás mennyibe kerül manapság? Csak alulra kell és semmi extra (nem kell hoyg láthatatlan legyen meg semmi ilyesmi)

Figyelt kérdés
2011. szept. 13. 12:35
 1/7 anonim ***** válasza:
általában olyan 200 körül lehet számolni egy fogsornál
2011. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

én is épp mostanában néztem utána :D bár én a "láthatatlant" néztem (gyakorlatilag ugyanaz, mint a fém, csak átlátszó) az kb 200 000 Ft vizsgálatokkal együtt. Nekem csak felülre kellene.

A sima fém szerintem olyan 160 e körül van

de e-mail-ben is tudsz árajánlatot kérni szerintem

2011. szept. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát eddig két helyről kértem, mindkét helyen azt mondták hogy egyéni konzultációt igényel ami az egyik helyen 3 ezer a másikon 5 ezer ft...csak ez hogy elárulják mennyibe kerül...

Egyenlőre azt szeretném csak tudni hogy egyáltalán számomra vállalható költségkategória e vagy nem...és csak ezért nem fizetnék ki 5 ezer ft-ot egy 10 perces beszélgetésre.

2011. szept. 13. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:
43%

nem csak azért kell e konzultáció, hogy megmondják, mennyibe fog kerülni a fogszabályzó, hanem azért is, mert ilyenkor megnézik a teljes fogsorod, általában készítenek egy panoráma röntgent, menmondják, kell-e fogat húzni, mi a helyzet a bölcsességfogaddal, stb. lehet, hogy te azt gondod, hogy csak felülre kell, de ez nem biztos, ugyanis lehet, hogy a felső fogaidat annyira megváltoztatja majd a fogszabályzó, hogy harapáskor nem fognak passzolni az alsókkal, ebben az esetben is alulra is kell. sajnos ez enm úgy megy, hogy telefonon bemondják neked az árat, és te meg "leadod a rendelést".

szerintem ha fogszablyzóban gondolkogsz, akkor ne sajnáld azt a 3-5 ezer forintot a konzultációra. egyébként meg nem a konzultáció ára alapján érdemes választani fogászati rendelőt, hanem az alapján, hogy milyen szakemberek dolgoznak, mennyire van benne a rendelő profiljában a fogszabályozás. vannak olyan rendelők, ahol nem is nagyo csinálnak, én biztos nem választanék olyan helyet, ahol évente 4-5 darab fogszabályzót készítenek.

ha budapesi vagy, akkor az implantcenterben (www.implantcenter.hu) decemberig ingyenes a konzultáció, csak a panoráma röntgent kell kifizetni (e zet sehl sem úszod meg).

nekem ők készítik a fogszabályzóm, néhány nap múlva lesz kész.

remélem tudtam segíteni, hogy milyen szempontokat vegyél figyelembe.

2011. szept. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

még annyi, hogy sok helyen lehet részletekben is fizetni, gyakorlatilag hitelre. érdemes ezt is meggondolnod, ha nehézséget okoz egyszerre kifizetni kb 200e ft összeget, akkor talán részletekben érdemesebb, még ha van is rajta valamennyi kamat.

ha nagyon össze vannak torlódva a fogaid, akkor szinte biztos, hogy húzni is kell, ezesetben ennek az árát is számítsd hozzá a fogszabályzóhoz.

a fogszabályzó ára pedig egyénileg is változik, szerintem ezért sem tudjék telefonon megmondani az árát.

2011. szept. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Panoráma röntgenem van, fogorvosnál most voltam hogy milyen állapotban vannak a fogaim stb., bölcsességfogam nincs, nem is lesz mert csírahiányom van.

Nem budapesti vagyok.

Én is olyan rendelőre gondoltam akik úgymond erre vannak szakosodva.

3 kicsi gyerekem van és gyeden vagyok itthon arra nem hiszem hogy adnának hitelt, legalábbis nem szoktak.

Értem én hogy manapság minden pénzbe kerül, de épp ez az hogy sok helyen az első konzultáció ingyenes.

Nem arról van szó hogy sajnálom tőlük az 5 ezer ft-ot, de most arra hogy kiderüljön hogy mondjuk nem szimpatikus az orvos, vagy megfizethetetlen számomra, arra sokallom.

De mindegy, hát ha nem lesz más választásom akkor marad az.

2011. szept. 13. 15:25
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm egyébként a válaszokat!!
2011. szept. 13. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!