Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Félek elmenni a fogorvoshoz...

Félek elmenni a fogorvoshoz pedig sok a lyukas fogam . Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 12:50
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a fogorvoshoz.
2011. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ne félj. Lehet kérni érzéstelenítőt ahhoz is, egy szurit meg igazán kibírsz.
2011. szept. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Félj attól, hogyha nem mész el,akkorminden fogad kihullik,de előtte iszonyúan fog fájni. És gennyesciszták lesznek rajta.

Ehhez képest a fogorvos nyaralás.

2011. szept. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
47%
Nekem is van lyukas fogam, az a furcsa, hogy a Proenzi 3-t és az Elevit vitamint szedem és mintha ez az egy fog önmagát regenerálná, lehet, hogy visszaépül egy kicsit magától.
2011. szept. 16. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én fogdokim egy iszonyú jó fej. Amikor ott cidrizik a páciens a székben, rendszeresen el szokta mesélni, hogy ő is csak a széknek azon az oldalán olyan bátor, ahol áll. A másik felén nem annyira. :)


Gondolj erre, szedd össze magad és menj el! A lyukas fogat elhanyagolni nem szabad, mert az csak rosszabbodik.

Menj szépen el, csináltasd meg mindet, és ezzel egyidőben azonnal kezdj el életmódod váltani: térj át a rendszeres fogmosásra - bárki röhögjön vagy cikizzen érte, ne érdekeljen! Mindig gondolj arra, hogy a te fogaidról és a te egészségedről van szó, az övékkel majd törődnek ők maguk.


Étkezés után ne hagyj ki egyetlen egyet sem, ha mégis muszáj, akkor öblítsd ki a szádat és/vagy rágózz cukormentes rágóval. Kéthavonta, de inkább hathetente vegyél új fogkefét. Este használj fogcérnát, öblögesd a fogaidat, és félévente járj el kontrollra a fogorvoshoz.


Nem hiszem, hogy nálam gyávább ember van, ami az orvostóli félelmeket illeti. Mégis elmegyek, beülök a székbe, kibírom, ha kell, hogy szúr, töm, farigcsál. Igaz, annak hála, amit előbb leírtam neked, hosszú évek óta semmiféle problémám nincsen.


Neked sem lesz, csak vegyél szépen egy nagy levegőt és hajrá! :) Hidd el, csak a kezdet a nehéz.

2011. szept. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó,nem Te vagy,aki a legjobban fél a dokitól,mert én vagyok az :) Én nem félek,én rettegek.De ha már beülök a székbe,akkor jó,de oda eljutni....

Kérdező:kérsz érzéstelenítőt,semmit nem fogsz érezni abból, amit csinál.Én is kérek ha eljutok oda.

2011. szept. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azt tudom mondani, hogy a fogászaton mindenki fél, de tényleg szinte mindenki! Viszont ha most el hanyagolod akkor később majd sírva gyűjtögeted a több százezreket műfogakra, implantátumokra, hidakra... És azok nagyobb beavatkozások, mint egy tömés...
2011. szept. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!