Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Nagyon gáz? Van 4 rossz...

Nagyon gáz? Van 4 rossz fogam, nem merek elmenni fogorvoshoz, félek hogy mit fog szólni ennyi rossz fog láttán! Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
2011. okt. 9. 13:48
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

nem lennék a helyedben, mert rendszeresen járok ellenőrzésre


amúgy mit szólna, van 4 lyukas fogad és tömni kell


amúgy sem biztos, hogy lyukasak mind

2011. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem menj el. Én iszonyúan félek, de ha rossz fog hát rossz fog... nem fog szólni, ugyan, nincs olyan köcsög aki lemer szólni:) drukkolok! :)
2011. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Elmennék. Ha tovább vársz, meggyógyulnak? Nem. Egyébként nem fog semmit szólni, nem fog leteremteni, hogy miért vártál eddig. Az a dolga, hogy rendbehozza, amit Te elhanyagoltál.
2011. okt. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Dilettáns döggomba ***** válasza:
100%
Addig menj, amíg csak rosszak és még menthetők. Nem ciki fogorvoshoz járni, foghíjasnak lenni annál inkább.
2011. okt. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyedben fogorvoshoz mennék. Az orvosod meg nem fog semmit se mondani, különösen ha magánorvos mert azért fizetsz, hogy csinálja meg rosszalló kommentek nélkül.
2011. okt. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj,nem szabad. ha még időben elmész fogászatra gyorsabban és egyszerűbben lehet kezelni a fogaidat. Most még "csak" lehet kicsit szuvas, ez a caries egyre nagyobb lesz,akkor már csak inlay-onlay kerülhet bele. Ha nem kezelteted eléri a szuvasodás a gyökereket,akkor már gyökérkezelni kell. A gyökérkezelt fog olyan,mint a pohár,könnyen törhet és az már nem élő fog. Ha odáig vársz,hogy begyullad a fogad nehezen lehet elzsibbasztani,na az fájdalmasabb mint egy injekció. Ilyenkor már nehezebb megmenteni a fogat ki kell húzni. Na ezt a foghúzást jó esetben 32szer eljátszhatod,aztán kivehető protézisre lesz szükséged. A szájhigiéniádról nem is beszélve. Rossz fogak rossz lehelet.

Szóval ne azzal foglalkozz mit szól a fogorvos,hanem a szájhigiéniáddal. Hidd el láttak ennél már cifrábbat is. Most még odamész 4 szuvas foggal,de utána odamész 4 gyökérkezelésre vagy foghúzásra.

2011. okt. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt, nem mertem elmenni, pedig tudtam, hogy rossz, de aztán csak rávettem magamat, mert az még rosszabb lett volna, ha fájni is kezd. Csak betömte, nem tartott tovább 10-15 percnél.
2011. okt. 9. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat, holnap reggel bele vágok. Szembe kell, hogy nézek a félelmeimmel, mert mindig be vagyok rezelve mikor megyek a fogi dokihoz! 3-mat tömni kell, de van egy fogam amit biztos húzni kell, mert nagyon rossz sajnos! :(
2011. okt. 9. 14:09
 9/9 A kérdező kommentje:
elfelejtettem írni az előbb, hogy már volt begyulladva az az egy nagyon rossz fogam, most is egy kicsit érzékeny, meg megvan dagadva az arcom, de nem nagyon. A többi fogamon meg kezdetleges a szuvasodás van, azoktól nem aggódok, csak emez végett, hogy nem bírja majd a doki sehogy kiszedni. Nem tudom, hogy itt ki -e bírja valahogy szedni helyszínen, nem szeretnék máshova menni, mert faluban lakok. :(
2011. okt. 9. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!