Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Szerintetek etikus volt ez a...

Szerintetek etikus volt ez a szájsebész?

Figyelt kérdés

Beletörte az utolsó gyökeret ,eleve kínzott végig, meg ott elégedetlenkedett fölöttem h mindig a félősökkel van a baj (ahelyett h megnyugtatott volna) szóval beletörte az utolsó gyökeret majd közölte megnyílt az arcüregem össze kell varrni az egészet .Úgy éreztem magam mint a vágóhídon :S

Aztán nagy nehezen elkészültem közölte nem ad antibiotikumot ,fájdalomcsillapítóért is úgy kellett könyörögnöm .majd 40 ezret elkért -úgy h nem adott számlát ,és ő cseszte el tehát emiatt lett ennyi .

két napra rá feldagadt nagyon fájt -semmi tanácsot sem adott mit ehetek mit ihatok -lázas is voltam végig . Elmentem egy másik helyre rögtön írtak anibiot lórúgás adagot, és fel is világosítottak rendesen .


Sajnos még mindig nem tudom mi lesz a vége mert jobban vagyok de még fáj, a seb nem gyógyul és minden nap kell bevennem erős fájdalomcsillapítót is .


Szerintetek mit csináljak ? én elgondolkodtam h jogi útra terelem a dolgot -véleményeket szeretnék ,köszönöm


2011. szept. 26. 02:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Betegjogi képviselő. Bár nem tudom ér e valamit.

De áruld el, mi a franc került 40ezerbe???

2011. szept. 26. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

azt mondta mivel műtét lett belőle sajnos ennyi ..

én meg totál kiütve az egésztől nem is kapcsoltam h nem adott nyugtát, semmit erről :(

2011. szept. 26. 11:46
 3/6 A kérdező kommentje:
szóval mivel ki voltam ütve és nem is tudtam figyelni igazán jóval később esett le h mi is történt..
2011. szept. 26. 11:47
 4/6 anonim ***** válasza:

az, hogy beletörte a gyökeret előfordul. ez van...nem mindig jön ki egyben.

De az, hogy megnyílt az arcüreged semmiképp se az orvos hibája. Nagyon gyakori felső fog esetében, hogy a fog gyökere az arcüregbe nyúl (mindenkinél más az anatómia). A fogorvos ha bele is szakad, akkor is meg fog nyílni az arcüreg, hiszen ki lesz húzva a gyökér ami lezárja.

Az arcüreg megnyílása nem minősül műhibának, de annak nem észrevétele már igen. Ő észrevette és bezárta.

Antibiotikumot is csak akkor szokás adni, ha nagy a rizikója a fertőzésnek. Nálad nem, mert egy egyszerű foghúzáshoz amúgy se szoktak, és még egyből össze is lett varrva.

Orvosilag nem tett rosszat, max a hozzád való hozzáállása vitatható

2011. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

én amiatt kérdőjelezem meg a szakmaiságát h egy ilyen beavatkozás után nem adott antibiotikumot -most olvastam utána ennek az egésznek és minden esetbe adnak pont amiatt nehogy szövődmény legyen ..


Ráadásul eddig aki belenézett fogorvos mond erősen ráncolta homlokát ez sem megnyugtató .Az egyik helyen mikor mondtam a doki helyét,akkor persze mondták dehát ő Bp-en az egyik legjobb ..-de amikor belenéztek a számba valahogy nem az tükröződött h milyen jó munkát végzett

és a legombolt összegről ugye számla nélkül már ne is beszéljünk ..


Most azon agyalok h kihez menjek, ki megbízható és emberséges .mert sajnos van egy olyan érzésem h pont nem zárta le rendesen . A minap hiperolos vízzel ápolgattam és belement az orromba a víz illetve a garatomba hát bepánikoltam rendesen ..


Azért köszönöm a hozzászólásokat .

Utolsó van ötleted hova érdemes menni ?

Miből lehet megállapítani h sikerült e az arcüregzárás ? nekem szinte folyamatosan fáj a fülem :(

2011. szept. 27. 23:03
 6/6 anonim ***** válasza:

ilyen esetben sem szoktak mindig antibiotikumot adni, ez egyéni megítélés kérdése, hogy vajon mennyire van a beteg kitéve fertőzésnek. Mivel be lett zárva egyből, ennek az esélye kicsi.

az ember anatómiájából adódóan nem kell ahhoz nyitott arcüreg, hogy a folyadék az orrodba menjen. Biztos te is láttál már olyat hogy valaki ivás közben nevetett és az orrán jött ki amit ivott. Persze előfordulhat, hogy neked van igazad és tényleg nem zárta be rendesen, de ez ebből még nem feltétlenül következik.

én Szegeden tudok jó szájsebészt ajánlani és ahogy olvasom te pesti vagy, de ha gondolod majd megadom az elérhetőségét

2011. szept. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!