Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Marja a nyelőcsövem, néha...

Marja a nyelőcsövem, néha olyan, mintha hánynom kellene. Mi ez? (lent)

Figyelt kérdés

Savas refluxra gynakszunk, mivel a leheletem (napi3-szor fogmosás + szájvíz) ugyanolyan kellemetlen marad.

A nyelőcsövemben kellemetlen égető érzést érzek, inkább vagyis marót, és a szám íze is kellemetlen.

Minél többet eszek, annál inkább érzem a testemben ezt a maró hatást, ami majdnem olyan, mint mikor éhes vagyok... Pedig hiába eszem teli magam, akkor is.


Ötletek? Szerinetetk is az? És mivel lehet kezelni? ha jól tudom, vannak ilyen protongátló gyógyszerek...


2011. szept. 30. 19:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szinte 100%, hogy tényleg reflux. Menj el dokihoz, majd ő ír fel savlekötőt.
2011. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bizony ez reflux lesz. Menj orvoshoz, ne egyél, igyál nagyon savas ételeket, italokat. Még dietetikusok javasolják, hogy fordított sorrendben kell enni, vagyis először a szilárd étel, és utána a leves, folyadék. De a csodát inkább a gyógyszerektől várd és az orvostól.
2011. szept. 30. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

És milyen gyógyszerek vannak? Vannak vény nélküliek is, ugye?

Nagyon nem szeretnék gyomortükrözést meg hasonlóakat...

2011. szept. 30. 20:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Vannak vény nélküliek, pl a Rennie, ami nekem nem használ semmit.

Viszont az orvosi szódabikarbónával vigyázz, mert az is antacidum, de nagyon megosztóak a vélemények, kis mennyiségben hébe-hóba alkalmazható, de hosszú távon nem, legfőképp mert ha nem sikerül felböfögnöd a keletkezett gázokat kirepedhet a gyomrod...

2011. szept. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Én három napja érzem...

Ne már, nem vagyok még elkésve, remélem. Nem akarok fekélyt:(:(

2011. szept. 30. 20:39
 6/9 anonim ***** válasza:

3 naptól nem is lesz. Menj holnap gyógyszertárba, és kérj valamit, a neten pedig nézz diétát.

Nekem pl a cukros üdítők, a kávék hozzák elő leginkább.

Evés után ne feküdj le, és próbáld ki a fordított étkezést, először a száraz, utána a folyadék. Ha ezek viszont nem hoznak helyre biztos, hogy orvos lesz a vége.

2011. szept. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Értem. Akkor azt hiszem, veszek egy doboz rennie-t.

Ha ennyire érzem ezt a savas cuccot a testemben, lehet, hogy egy sima savlekötő is helyreteszi? :O

Kicsit képtelennek tűnik, de mindenképp kipróbálom.

2011. szept. 30. 20:47
 8/9 anonim ***** válasza:

A Rennie is sima savlekötő. De inkább egyél banánt, az is lúgosít.

De még az is jó, ha iszol sima vizet, legalább hígítja kicsit a savat, ártani legalábbis biztos nem fogsz vele.

2011. szept. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg inkább menj orvoshoz...
2011. szept. 30. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!