Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Ma megkaptam az állandó...

Ma megkaptam az állandó fogszabályzóm. Lenne vele kapcsolatba pár kérdésem?

Figyelt kérdés
Az még nem is annyira gáz, hogy fel ilyen fele olyan színű, de mi ez a szájpadlásomon átfutó drót? Ez addig rajta lesz amíg a fogszabályzót hordani kell? És ahol rögzíti ezt a drótot, annál a fogamnál ez a gipsz, vagy cement (gőzöm sincs mi ez) le fog kopni? És ha igen mennyi idő múlva? És a színes kis valamiken amik a fogamhoz fogják a drótot -ha jól tudom ezek a brekettek- miért állnak kis róla kis darabkák? Nem a drót lett rosszul elvágva, hanem látszik, hogy alapból ezekből jön ki... Elég kellemetlennek érzem...
2011. okt. 3. 17:46
 1/6 A kérdező kommentje:
pontosítanék, csak a szemfogamon lévő brekettekről áll kis "antenna" vagy mi a szösz...
2011. okt. 3. 18:12
 2/6 anonim válasza:

Ami a szájpadlásodon van azt szájpadívnek nevezik. Nekem most volt egy éve hogy fent van és ebben a hónapban veszik majd le, de a szájpadívemet nekem előbb kiszedték. Nem tudom hogy neked meddig lesz rajta, attól függ mit kell csinálni a fogaiddal. Nekem főleg a felső fogsoromat kellet igazítani és azért rakták fel a szájpadívet mert így nem mozdult el a hátsó két felső fogam amin a gyűrű van.

Amúgy szerintem az a gipsz vagy cement szerű anyag ragasztó ami le fog kopni, legalább is nekem lekopott ahol maradt egy kevés. Nem tudom mennyi idő alatt de nem olyan sokára.

Jól tudod a fogaidon a brekettek tartják az ívet. A szemfogaimból nekem is kiállnak olyan kis "pöckök". Nem tudom mi célt szolgálnak, de nekem adtak viaszt ami ilyen gyurma állagú és nekem is kidörzsölte a számat azért mindig tettem egy kis viaszt és akkor jó volt :D.

Remélem segítettem:)

2011. okt. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat, nagyon sokat segítettél! Remélem, hogy a szájpadívet nekem is hamar leveszik:)
2011. okt. 4. 19:18
 4/6 anonim ***** válasza:
A szemfogakból kiálló kampókra nyitott harapásnál gumikat szoktak tenni.
2011. okt. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jajj, akkor már értem, hogy minek van ott!:) Nagyon szépen köszönöm a választ:)
2011. okt. 12. 20:15
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt a szájapados izét egy év után leszedték!:)

Ragasztó a fogadnál,le fog kopni egy része,de a nagyja ott marad..Mondjuk,ha lekopna,akkor leesne a fogszabályzó:\:D

A brekettekre van rárakva a gumi.A szemfogaidnál van ilyen kis kiálló valami,azt nem tudom,hogy mi:D

Majd idő után megszokod:) Hajrá:)

2012. márc. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!