Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Hogyan küzdöd le a félelmedet...

Hogyan küzdöd le a félelmedet a fogászati kezelések előtt?

Figyelt kérdés
2011. okt. 6. 09:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy.Én annyira rettegek a fogorvosoktól,hogy hülye eszemmel már csak akkor megyek ha muszáj.Amikor már olyan fájdalmaim vannak,hogy azt mondom ELÉG! Amikor már megváltás a fogorvos.De addig amíg ki nem jöttem a rendelőből is minden bajom van.Reszketés,félelem,sírógörcs,fájdalomérzet..Szokták is mondani a fogorvosok,hogy ritkán találkoznak olyan beteggel aki ennyi remegjen,ennyire féljen.
2011. okt. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Úgy, hogy olyan doktornőhöz járok, akinél semmi nem fáj, régebben nem ide jártam és rettegve mentem.
2011. okt. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

sehogy. ha megy akkor érzéstelenítő nélkül kérem, mert rettegek a tűtől. múltkor 15 percet könyörgött, hogy beadhassa, akkor is kiabáltam, ficánkoltam. utána meg rosszul lettem, remegtem, minden bajom volt. de azt mondta vagy megcsinálja vagy így marad a fogam. a fájdalom pedig nagy úr.

21/L

2011. okt. 6. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Arra gondolok, hogy milyen jó érzés lesz utána a tudat, hogy rendben vannak a fogaim, valamint öreg koromban milyen hálás leszek magamnak, amiért karban tartottam magam.

(Ettől függetlenül stresszelem magam.)

2011. okt. 6. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Arra gondolok hogy egy szexi pasi. Amúgy remek orvos és mindent megtesz hogy nekem kevésbé legyen rossz. Valamint tőle normális bánásmódot kapok.
2011. okt. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, utolsó, lehet, hogy uyganahhoz az orvoshoz járunk? :D Az enyém is egy tök jó pasi, előtte azért ciki lenne hisztizni... És nekem ő nagyon bevált, magánorvos, az SZTK-ban valahogy mindig jobban fájt minden, mint nála... Mióta ő az orvosom, komolyan, szívesen járok fogorvoshoz, pedig előtte rettegtem én is, és sok negatív tapasztalatom volt. Csak egy jó orvost kell találni, ennyi.
2011. okt. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónak: Igy igaz, az SZTK-ban az injekció is nagyon fájt és még utána egy hétig a helye is, a magánorvosnál meg sem érzem a szurit és a kezelés is sokkal humánusabb. Az a baj, hogy ezt fel nem foghatom, hogy miért van ekkora különbség, hiszen ha lehet fájdalommentesen is kezelni egy fogat, akkor miért nem ezt teszik mindenhol, miért kell annak szenvednie, akinek nincs pénze fogorvosra? :-((((
2011. okt. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
((off: van egy orvos ismerősöm, és ő mondta, hogy mióta magánrendelőben dolgozik nem találkozott még követelőző, bunkó, hisztis beteggel sem... Szóval lehet, hogy abban is van valami, hogy amilyen a mosdó, olyan a törölköző... Csak nekik -sztk-s dokiknak- sem kellene általánosítani egy-egy nehezebben tolerálható páciens miatt...))
2011. okt. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig arra gondolok, hogy dejó lesz,mikor túl vagyok már rajta... mondjuk az is nagy könnyebbség, hogy nem félek a tűtől, tehát amikor beinjekcióznak beavatkozás előtt, akkor nincs bennem félelem. A legjobb tanács, amit lehet adni ilyen esetben: ha fáj a fogad, menj el a fogdokihoz, mert legrosszabb esetben is csak az 1%-át érzed majd annak a fájdalomnak, ami akkor jönne, ha halogatnád...
2011. okt. 7. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

félig off: cáfolom, hogy SZTK-s fogorvosnál feltétlenül fáj. Nekem SZTK-s a fogdokim, remekül végzi a munkáját, soha semmi nem fáj nála, talpig úriember, nem mellesleg jó pasi, intelligens, és majdnem azt mondom, élvezem a rendelőben töltött idő minden percét.

on: nem kell leküzdenem a félelmemet, a fent említett okok miatt :)

Kívánom Neked, hogy találj az enyémhez hasonló, jó tulajdonságokkal megáldott fogorvost, akihez örömmel mész, és nem csak akkor, amikor már vész van!

2011. okt. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!