Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogszabályzósok! Milyen érzés...

Fogszabályzósok! Milyen érzés amikor felragasztják a fogszabályzót?

Figyelt kérdés
Lécci írjátok le nagyjából részletesen, mert nemsokára megyek fogszabályzásra, és eléggé félek tőle. Fel szeretnék előre készülni mindenre, és ezt is szeretném tudni, hogy milyen érzés, és hogy csinálják?
2009. máj. 29. 20:57
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


A művelet úgy fog kezdődni, hogy betesznek a szádba egy szalvétatartóhoz hasonló műanyag valamit, hogy kitámasszák az ajkaidat, és fel tudják ragasztani a breketteket (tappancsokat). Benzinnel letisztítják a fogaidat, hogy fel tudják ragasztani a breketteket. A breketteket egyenként helyezik fel- tesznek egy kis ragasztót a hátára, utána pedig rányomják a fogadra. Amikor minden fogadra került brekett, akkor beleteszik a drótot, és rágumizzák. Az én fogorvosmnál lehet választani színes gumit- fekete, fehér, arany, ezüst, piros, kék, zöld, lila, rózsaszín, narancssárga stb.


A ragasztás egyáltalán nem fáj! Utána kicsit érzékenyek lesznek a fogaid (ez egy feszítő érzés lesz, főleg harapás közben), kb. 4-5 napig, ilyenkor inkább pudingot, joghurtot, burgonyapürét, levest, ilyeneket egyél, mert ezeket nem kell rágni!


Ne félj, nem fog fájni! : )

2009. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
26%

rossz érzés:(

kb fél óráig tart. ha alsó-fölsö akkor egy óráig

utána egy hétig fájni fog, és nem fogssz tudni enni:(

2009. máj. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
67%
szia, nekem már levették egy éve, de annyi volt, hogy betettek egy olyan cuccot a számba, ami kifeszítette, hogy oda tudjon férni a fogaimhoz a doki, ez nem fáj, kicsit kényelmetlen. aztán valami savanyú folyadékkal lespriccelte, ezt is ki lehet bírni, majdnem olyan íze van mint a citromnak. utána egy kék színű cuccal lezsírtalanította, ez se fáj:) ezután szárazra törölte és egyesével felragasztotta a kis cuccokat, majd összekötötte egy vékony ívvel(amit később erősebbre cserél majd) és az ívet kis gumikkal rögzítette a brikettekhez, aminél válogathattam is hogy milyen színű legyen:) (ajánlom, hogy sötét színűt ne válassz, mert fényképen nem mutat jól:) ) nekem első alkalommal nem ragasztotta fel a gyűrűket a hátsó fogaimra, hanem benyomott a hátsó 3 fogam közé 2-2 gumicuccot(ez kicsit kellemetlen, utána ez feszíti, meg az ív a fogaidat, szóval első két napban elképzelhető hogy fájni fogsz, pl én nem tudtam rágni, csak puha cuccokat kis darabokban) utána köv. alkalommal felragasztotta a gyűrűket, amiknek ugye szorított helyet az a pár gumi. ezen kívül asszem, mindkét oldalra még 1 vagy 2 brikettet ragasztott. így összekötötte az ívemet a gyűrűvel. szerintem az első alkalom után fáj legjobban a fogad(illetve az enyém akkor fájt legjobban) utána pedig már kevésbé fáj, vagy már megszokod:) nekem, ha fájt, jó volt hideg vizet vennem a számba, és úgy hűtöttem:) de természetesen a fájdalomcsillapító tabi segít. remélem, hasznos infókkal sikerült ellátnom Téged:) sok sikert:)
2009. máj. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat:)
2009. máj. 30. 08:16
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Üdv!Én is új vagyok fogszabályzás téren 3 napja ragasztották fel.Ha nem kell fogadat húzni akkor szerencség van, de ha kell akkor nem annyira, bár akkor se fáj.Nekem nem kellett.Az első válaszoló tökéletesen leírta a húzás nélkülit.A húzásnál kapsz még egy drótot a szájpadlásodra és két fogad közé mindkét oldalra egy-egy gyűrűt.De amúgy a ragasztás egyáltalán nem fáj attól ne félj, csak a "drótozás" lehet egy kicsit kellemetlen.Az utána következő pár napban kicsit fájhat, de nem vészes.Én már most tudok rágni, úgyhogy gyorsan meg lehet szokni.Inkább a tükörképet nehezebb megszokni.
2009. máj. 30. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hét múlva lesz fogszabályzóm és csak alul és két oldalról húzták fogam, fájni fog amikor már fönt van a fogszabályzóm?:$ Írtózok tőle!
2009. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

KEdves utolsó válaszoló!


Nem fog fájni. A fogszabályzás fellazítja a csontokat, ezért sokkal könyebb akkor húzni, amikor fent van a fogszabi.

2009. máj. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!