Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Milyen tapasztalatok vannak...

Milyen tapasztalatok vannak fogszabályzóval?

Figyelt kérdés
hol csináltattátok a fogszabályzótokat,mennyire volt drága,hol érdemes csináltatni,mennyire fáj,mindent írjatok le légyszives róla.:) utánanéztem már meg minden csak kellenek saját tapasztalatok is.
2011. okt. 10. 18:58
 1/10 anonim ***** válasza:

Felül porcelánom van, alul fém. Lassan egy éve van fent.

Felül 46e Ft volt, alul 35, TB által támogatott. Mindenféleképp ahhoz az orvoshoz menj, aki körzetébe tartozol, mert nála nem kell "csak" a szabályzód árát fizetni, körzeten kívül mindenféle egyéb költség van.


Maga, a felhelyezés nem fáj.

Saját tapasztalat: amíg csak fent volt szabályzóm, az 1-2 napig fájt, fájdalomcsillapítót egyszer nem vettem be, harmadik nap lazán ettem a szendvicset. Amióta lent is van, 2-3 napig fájdalomcsillapítón, bébikaján, krumplipürén és joghurton élek (garantálom, hogy minden pépeset meg fogsz utálni :D), utána fogmosáskor még kicsit harcos a helyzet, de kibírható.

Nekem a felső nem bántja az ínyem, de az alsó bántaná. Viszont teszek rá viaszt, amit a fogorvos ad, és így jó. :)

Hátránya, hogy naponta 4-5 fogmosás a minimum, a pozitívumokat pedig nem kezdem el sorolni. :)

2011. okt. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Első: Hogyhogy Tb által támogatott? 18 év alatti vagy, vagy egyéb esetben is jár? A körzeti fogszabályzód nem egyezik emg a fogásszal nem?
2011. okt. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, nem teljesen értelek. :)

TB akkor támogat, ha 18 év alatti vagy, vagy középiskolák nappali képzésén tanulsz.

Minden körzetben van egy fogszabályzási "központ", oda fog utalni téged az összes fogorvos, aki abban a körzetben van.

2011. okt. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
ez a tb-támogatott dolog engem is érdekelne, bocs az off-ért :) amugy én ugy tudom, 18 felett 100 ezer körül van, de van valami részletfizetési lehetöség is...
2011. okt. 10. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tessék utána nézni-kérdezni, nem mindegy, hogy egy "szép" szabályzóért fizetsz cakk-pakk 60ezret, vagy egy "csúnya" felsőért 160 ezret... :))
2011. okt. 10. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha van még kérdésetek, akár privátban is szívesen válaszolok. :)
2011. okt. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én Kaposváron csináltattam, alsó-fölső fém + 3 foghúzás volt kb. 50. Nekem 2x is nagyon fájt, amikor fölrakták. Először, amikor a gyűrűt tették föl, másodszor meg kb. fél nappal az után, hogy feltették a drótot. Nem tudok almába, szendvicsbe harapni, minden kaja beleakad, de ezektől eltekintve nem olyan borzalmas :D
2011. okt. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor a szebb olcsobb? 18 év felettieknek is?
2011. okt. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Szia!

Nekem még nincs fent a fogszabim, szeptemberben rakják fel.12 éves vagyok és TB támogatással került alulra-felülre kb 100ezer-be. Nekem az egész úgy volt,hogy 6 éves koromban megmondták, hogy kell fogszabi. Eddig vártunk, mert nemrég esett ki az utolsó tejfogam! Idén januárban elmentünk a fogorvosomhoz, írt egy beutalót (nem küldött semmilyen fogászatra, aztmondta, hogy az a papír, amit írt, az mindenhová jó). Februárban bejelentkeztem a fogászatra és idáig kellett várni hogy felrakják

A fájdalomról még nem tudok tanácsot adni :(

Kitartást, és sok szerencsét! ;)

Remélem tudtam segíteni

2015. aug. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Szia nekem ma lett fogszabályzóm és nekem még 18 alatt 50ezer ftba került.. :) Én is jughurtot krémtúrót ilyesmiket eszek..:)
2016. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!