Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Miért van az, hogy kiskorom...

Miért van az, hogy kiskorom óta rendszeresen mosok fogat, és elég gyengék a fogaim, lyukasodnak, az egyik ismerősöm fogai meg még fogkrémet se láttak évek óta, és nagyon szép fogai vannak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom, talán örökölted.Nekem sem jók a fogaim,hiába mosom reggel-este, sőt,nem is fehérek-nem dohányzom. :(
2011. okt. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
83%
genetika.
2011. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
ez genetika elsősorban, túl sok mindent nem tehetsz, persze, ha nem ápolnád, még több lyukas lenne sajnos
2011. okt. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 LadyLee ***** válasza:
72%

Elsősorban genetika, de azért kicsit gondold át, hogy miket eszel, mikor, stb. Gondolok itt elsősorban pl. a mentolos cukrokra, cukros rágókra, üdítő italokra.


Nekem is nagyon lyukadósak voltak a fogaim, hiába sikáltam. Aztán rájöttem, hogy lehet, hogy az (is) a gond a rossz gének mellett, hogy napi kb. 1 doboz tic tacot megettem - ami ugyebár nem cukormentes - így gyakorlatilag egy állandó cukros közeget tartottam fenn a számba. 2 éve átálltam a cukormentes rágóra, és azóta minden rendben.

2011. okt. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
24%
Nem eszel sok cukrot véletlenül?
2011. okt. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem...
2011. okt. 12. 17:57
 7/7 anonim ***** válasza:
Viccen kivül: Jól kifőzött tojáshelyat mondjuk mozsárban porrá töröd,es hozzákevered a cukorhoz. Csak káveban meg teában nem válik be, mert kiválik belle, de akármi máshoz használhatod. Egy kis plusz kálcium sosem árt, ilyen problemán is könnyen segithet, persze ezt sem szabad túlzásba vinni:)
2012. febr. 2. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!