Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fogínysorvadás megállítása?...

Fogínysorvadás megállítása? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Sokszor kérdezték ezt már, de még mindig nem lettem okosabb. A fogínyem gyakran gyulladt, és a két szemfogamnál jelentősen sorvadt az ínyem (szerencsére nem mozog a fogam, de azért csúnya.) A legrosszabb, hogy tapintásra nagyon puha, vékony, és fogmosáskor fáj. Vérzés szerencsére már nincs. Nagyon megköszönném, ha leírnák, mivel lehet véglegesen megállítani a fogínysorvadást. Ételek, fogkrém, szájvíz márka, MINDEN érdekel, mert elszomorító a helyzet. Köszönöm szépen!
2011. okt. 24. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
talán keress fel egy fogorvost a rendelőjében és nézesd meg
2011. okt. 24. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fontos a fogkövek eltávolítása és az alapos fogmosás, fogselyem használata, de van amikor orvosnak kell a tasakokat kitisztítani, ami a gyulladt íny alatt keletkezik.

Fogíny gyulladásra nekem bevált a Gengigel gél, igaz elég drága, 3000 Ft körül van az ára, de sokáig elég, ez volt az egyetlen szer ami gyorsan elmulasztotta és most már régóta nem is jött elő. Ezek mellett én 2 éve Meridol fogkrémet és fogkefét használok, ez is segít a gyulladás lekűzdésében.

2011. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!